essential oils 4017611 1280

Coraz więcej osób każdego dnia uświadamia sobie jak ważne jest dobro naszej planety. Bycie eko to już nie tylko modny styl bycia, ale przede wszystkim sposób na ograniczenie szkód, które miliony osób każdego dnia wyrządza środowisku. Życie zgodnie z zasadami zero waste to przede wszystkim ograniczenie generowanych odpadów przez własne gospodarstwo domowe. Zero waste co to dokładnie znaczy? Jak zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia? Jak podejmować decyzje zgodne z zasadami zero waste? 

Zero waste – co to dokładnie oznacza?

W dosłownym tłumaczeniu stwierdzenie zero waste oznacza ‘zero odpadów’ lub ‘zero marnowania’. Główną zasadą życia zgodnie z przesłaniem zero waste jest zredukowanie wytwarzanych każdego dnia odpadów. Podstawowe czynności, które wykonujemy codziennie, wiążą się często z wykorzystaniem dużej ilości produktów jednorazowych, które po użyciu lądują na dnie kosza na śmieci. Produkty zero waste to produkty wielorazowe, które dodatkowo nadają się do recyklingu. Pozwala to na przetworzenie rzeczy, które nie nadają się do dalszego użycia i stworzenie ich od nowa, bez konieczności utylizacji. Nie wiesz od czego zacząć życie w stylu zero waste? To proste – zacznij od podstaw! 

Zero waste – podstawy stylu życia zgodnie z zasadą zero odpadów 

Plastikowe jednorazówki zamień na wielorazowe woreczki np. woreczki na warzywa. Będąc w sklepie wybieraj produkty zapakowane w szkło lub opakowania nadające się do recyklingu po użyciu np. pasta do zębów zero waste w szklanym słoiczku. Staraj się również dokonywać przemyślanych zakupów! Nie kupuj produktów spożywczych o krótkim terminie przydatności w nadmiarze. W ten sposób unikniesz marnotrawstwa i dodatkowych odpadów w koszu. Produkty zero waste w ostatnim czasie podbiły rynek i są one ogólnodostępne dla każdego potencjalnego klienta. Niezależnie czy poszukujemy produktów codziennego użytku takich jak np. produkty kosmetyczne czy czegoś specjalnego, jesteśmy w stanie znaleźć produkt stworzony zgodnie z zasadami zero waste, a nawet stworzyć je we własnym domu np. minimalistyczne prezenty zero waste dla naszych najbliższych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.