Fizjoterapeuci coraz częściej pomagają osobom, które odczuwają różnego rodzaju bóle, szczególnie mięśniowe, stawowe lub dolegliwości związane z napięciem w całym ciele, z powodu np. przewlekłego stresu. Zawód fizjoterapeuty jest wśród pięciu najbardziej rozwojowych specjalistów nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Ich popyt ciągle wzrasta, a polscy fizjoterapeuci są doceniani za swoją wiedzę i kompetencje.

Z jakimi problemami zmaga się fizjoterapeuta?

Specjalista fizjoterapii Michał Laskowski, który posiada swój gabinet w Rumi zmaga się z wieloma problemami m.in. z dolegliwościami bólowymi, stanami zapalnymi, napięciowymi bólami głowy, schorzeniami neurologicznymi i zabiegami operacyjnymi. Warto skorzystać z Jego usług, tym bardziej, kiedy problem dotyczy schorzeń neurologicznych, układu nerwowo-mięśniowego-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego czy układu oddechowego.

Jak pomaga fizjoterapia? 

Fizjoterapia może dotyczyć mobilizacji tkanek miękkich, dzięki czemu napięcie mięśniowe, obrzęki, ból i stan zapalny zmniejsza się. Fizjoterapeuta Michał Laskowski tłumaczy, że bardzo pomocna jest także elekroterapia, którą często łączy się z terapią ultradźwiękową. Obydwie terapie przeciwdziałają atrofii mięśni. Prąd ma działanie przeciwbólowe, poprawia ukrwienie, przyspiesza procesu regeneracji tkanek oraz sprawia, że obrzęki lepiej się wchłaniają. Również kiedy występują problemy z utratą równowagi, stosowanie rehabilitacji może pomóc je rozwiązać. Tu możemy pomóc nawet już tym najmłodszym. Rehabilitacja dzieci Rumia szybko przynosi ulgę w bólu. Warto zaznaczyć, iż ciągłe branie i dawanie tabletek przeciwbólowych nie jest zdrowe dla organizmu, ponieważ jest to tylko leczenie objawowe. Rehabilitacji wymagają również dzieci, przeważnie już z niepełnosprawnością we wczesnym stadium. Jest to powiązane z jakąkolwiek wadą, chorobą wrodzoną, ale też z patologią ciąży, porodu i zbyt szybkim urodzeniem dziecka. Jednak dysfunkcje mogą się pojawić u dziecka też w późniejszym okresie rozwoju. Dlatego dość ważne jest, aby obserwować swoje dziecko i w razie potrzeby udać się do doświadczonego specjalisty jak np. Michał Laskowski – fizjoterapia Rumia. Rehabilitant pracuje różnymi technikami. Jedną z nich jest technika osteopatyczna, czyli głębokie holistyczne rozumienie pacjenta, przy użyciu rąk w celu poznania problemu i wdrożenia leczenia. Druga technika to technika manualna, gdzie czasami wymagane są dodatkowe badania, jak np. zdjęcie rentgenowskie. Najważniejszym zadaniem terapii manualnej jest pomoc w odzyskaniu swobody ruchu i zminimalizowanie ich dolegliwości. Trzecią techniką jest technika wisceralna. Skupia się na interakcji między układem mięśniowym a narządami wewnętrznymi i kręgosłupem oraz nerwów w celu wyeliminowania napięcia emocjonalnego m.in. stresu, lęku, niepokoju.

Najważniejsza jest pierwsza wizyta. Następnie małymi krokami do przodu fizjoterapia Rumia wyjaśni i pomoże jak dojść do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.