leaves 5424615 1920

Nie jesteśmy w stanie doskonale orientować się w każdej tematyce, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć bezpośredni dostęp do wszelkiego rodzaju informacji o kannabinoidach. A wszystko właśnie za sprawą Internetu. To właśnie tutaj znaleźć możemy najważniejsze informacje w każdej tematyce. Tym samym odpowiedzi na wiele pytań kannabinoidy co to mogą zostać dla nas bez problemu udzielone. Oczywiście warto korzystać tylko ze sprawdzonych i prawdziwych źródeł tego typu informacji, aby później nie poszerzać niewłaściwej wiedzy. Jednak właśnie w tym miejscu kannabinoidy działanie zostanie doskonale wyjaśnione. 

Co warto wiedzieć o kannabinoidach? 

Tematyka ta jest tak naprawdę bardzo rozbudowana i ciężko opowiedzieć o tym jednym zdaniem. Dlatego zacznijmy przede wszystkim od tego, że kannabinoidy dzielą się THC i CBD. Co więcej należą one do związków chemicznych i jest to grupa złożona z wielu różnorodnych molekuł, które działają bezpośrednio na związki kannabinoidowe. Aby dokładniej wyjaśnić kannabinoidy co to należy dodać, że THC i CBD to fito kannabinoidy. A co to oznacza? Nic innego jak tylko to, że są pozyskiwane i syntetyzowane właśnie z nasion konopi, który jest prawdopodobnie nam wszystkim bardzo dobrze znana. Jednak to jeszcze nie wszystko, bo dzielą się one także na endokannabinoidy. A ich tematyka jest o wiele bardziej skomplikowana. Jednak wystarczy, że będziemy po prostu zdawali sobie sprawę z tego, że powstają one w ciele. Należy także dodać, że zalicza się do nich anandamid i 2- AG. Dodatkowa grupa, oczywiście mniej znana to kannabinoidy syntetyczne. Ich nazwa pochodzi po prostu od tego, że syntetyzowanie ich odbywa się w laboratoriach. 

Jak działają kannabinoidy?

O tym jak działają te związki chemiczne z pewnością słyszeliśmy już bardzo dużo, jednak my postaramy się przedstawić pokrótce same konkretne działania. Zacznijmy od tego, że w roślinach kannabinoidy wytwarzane są jako wtórne metabolity a to oznacza, że nie biorą one udziału bezpośredniego w samym wzroście, czy rozwoju rośliny. Jednak ich doskonałe działanie można zauważyć przede wszystkim w ochronie przed szkodnikami, ochronie przed promieniowaniem, czy po prostu ochronie przed wszelkiego rodzaju chorobami. Pewien rodzaj kannabinoid wytwarza posiada zdolność do uśmiercania owadów, które chciałyby zjeść posiłek z liści lub nawet kwiatów konopi. W związku  z tym wykazują one przede wszystkim działanie ochronne przed tym co mogłoby im zaszkodzić. Natomiast u ludzi sprawa wygląda trochę inaczej. Przede wszystkim chodzi o to, że kannabinoidy są w stanie bardzo łatwo wchodzić w bezpośrednią interakcję z układem endokannabinoidowy. Co oznacza, że posiadają one działanie przede wszystkim psychoaktywne, ale także terapeutyczne dzięki reakcji z różnego rodzaju receptorami. Dzięki nim wyżej wspomniany układ może pełnić swoje doskonałe funkcje w organizmie człowieka. I właśnie w ten bardzo prosty sposób można przedstawić kannabinoidy działanie i wyjaśnić czym one dokładnie są. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.