Wiadomości Strzelce Opolskie - skąd czerpać informacje?

Chociaż w skali kraju Strzelce Opolskie nie są dużą miejscowością, to jednak mogą się pochwalić długą historią istnienia oraz bogatym dziedzictwem. Mieszkańcy potrzebują informacji lokalnych mediów na temat tego, co się dzieje w okolicy – gminie, powiecie i województwie.

Strzelce Opolskie – miasto na granicy województw

Strzelce Opolskie, jak sama nazwa wskazuje, znajduję się na Opolszczyźnie. Leżą tuż obok granicy z województwem śląskim. Są oddalone zaledwie o dziesięć kilometrów. Historia Strzelec sięga aż średniowiecza. Do XVI wieku rządzili nim książęta piastowscy. Był tutaj wybudowany zamek, który zniszczyli żołnierze radzieccy w 1945 przy wchodzeniu do miasta. W Strzelcach znajdziemy także nieco zabytków – kościołów i starych budynków.

Miejscowość posiada około osiemnaście tysięcy mieszkańców, jednak ich liczba systematycznie spada. Dojazd do Strzelec ułatwia położenie miasta przy linii kolejowej. Łatwo stąd dostać się do Katowic, Opola czy Wrocławia. Dojazd samochodowy jest najprostszy przez Drogę Krajową numer dziewięćdziesiąt cztery.

Strzelce Opolskie – nie tylko miasto

Strzelce Opolskie to nie tylko miasto. Miejscowość należy do gminy miejsko wiejskiej. Większość mandatów (trzynaście z dwudziestu jeden) w radzie miejskiej otrzymują osoby ze Strzelec – reszta (osiem) miejsc jest obsadzana przez mieszkańców ościennych miejscowości. Przy informowaniu o tym,  co się dzieje w Strzelcach, nie można więc poprzestawać na samym mieście. Równie ważne jest to, co się dzieje dookoła.

Innym ważnym faktem, a zarazem lokalnym kolorytem jest istnienie silnej grupy mniejszości niemieckiej na tym terytorium. Widać to także w czasie wyborów lokalnych, gdzie jej przedstawiciele regularnie otrzymują mandaty do rady gminy. Trzeba dobrze znać strukturę administracyjną i lokalną kulturę, aby rzetelnie informować o tym , co się dzieje w Strzelcach.

Informacje ze Strzelec Opolskich – gdzie ich szukać?

Wiadomości Strzelce Opolskie najlepiej szukać w mediach lokalnych. Gazety regionalne, radio, portale i telewizja – każdy znajdzie swoją ulubioną formę, chociaż ostatnimi czasy granice zaczynają się zacierać. Telewizja publikuje materiały w internecie, portale publikują filmy nagrane na miejscu zdarzeń. Struktura wiekowa pokazuje, że w Strzelcach mieszka wiele osób starszych. Oznacza to tyle, że dalej dobrym medium dotarcia do odbiorców jest klasyczna telewizja…Summa summarum najważniejsze jest po prostu rzetelne źródło informacji na temat Strzelce Opolskie i okolice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.