technologia CAD CAM

Technologia CAD CAM wykorzystuje system obrazowania 3D do tworzenia modelu 3D z rysunku 2D. Systemy CAD CAM mogą być używane do tworzenia części i zespołów, a także innych części, takich jak korpusy robotów, anteny i tak dalej.

Co to jest technologia CAD CAM?

Technologia CAM to skrót od Computer Aided Design. Jest to sposób przedstawiania rysunków 3D w 2D. Zaletą tej technologii jest możliwość tworzenia cyfrowych modeli bez konieczności korzystania z drogiego oprogramowania CAD. Technologia CAD CAM to zestaw oprogramowania, sprzętu i rozwiązań do współpracy umożliwiający tworzenie, modyfikację i przeglądanie modeli 3D, szkiców, rysunków i innych treści CAD.

Technologia CAD CAM to metoda modelowania i wytwarzania części. Znajduje zastosowanie w przemyśle inżynieryjnym, produkcyjnym i elektronicznym. Koncepcja technologii CAD CAM została pierwotnie zaprojektowana w celu zmniejszenia kosztów wytwarzanych komponentów. Teraz został zaadoptowany w innych dziedzinach, które wymagają precyzji w wytwarzanych częściach lub komponentach.

Wykorzystywanie druku 3D

Technologia CAD CAM Bemowo to wykorzystanie druku 3D do tworzenia reprezentacji części. Termin CAD CAM został po raz pierwszy ukuty przez amerykańskiego inżyniera mechanika. Dr ThomasaEidsmoe w latach 90. XX wieku. Technologia została od tego czasu zastosowana w innych branżach. Mowa o branżach takich jakich jak przemysł motoryzacyjny i lotniczy, w celu tworzenia części lub projektów przy niskich kosztach.

Dowiedz się więcej na temat technologii https://www.globalnews.pl/category/technologie/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.