carafe 791636 1920

Styl skandynawski jest połączeniem prostych i funkcjonalnych rozwiązań, a jego zaletą jest idealne dopasowanie zarówno do przestronnych, jak i małych pomieszczeń. Prezentuje się on zjawiskowo za sprawą swojej uniwersalności.  W ostatnich latach cieszy się on ogromna popularnością i zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzięki naturalnemu odcieniu drewna, z którego zostały wykonane meble skandynawskie można zaaranżować każde wnętrze w domu. Styl skandynawski jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z Europy Północnej, a jego główną cechą jest silny związek z naturą. Wnętrza wykonane w tym stylu są minimalistyczne oraz jasne, dzięki czemu idealnie wpasowuje się również w małe pomieszczenia, powiększając optycznie wnętrze. 

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim

 Styl skandynawski pozwala na połączenie wielu stylów oraz wariancji kolorystycznych. Przy wyborze tego stylu do swojego mieszkania warto pamiętać o zachowaniu minimalizmu oraz funkcjonalności. Bardzo dobrym pomysłem jest urządzenie pokoju dziennego w tym stylu, z uwagi na to, że służy nam do wypoczynku, dlatego warto zadbać o to, aby był on przytulny. Decydując się na meble skandynawskie do salonu musimy wziąć pod uwagę ich kolor oraz strukturę. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się meble wykonane z białego drewna, które przy tym będą wygodne oraz nadadzą podstawę wnętrza salonu. Do takich mebli idealnie wpasują się kolorowe dodatki oraz oświetlenie w ciepłym odcieniu nadające przytulną atmosferę pomieszczenia. W przypadku aranżacji kuchni w tym stylu warto postawić na jasne kolory podkreślające prostotę wnętrza. Meble skandynawskie do kuchni to najczęściej duży stół wykonany z drewna oraz dekoracyjne misy i wazony. 

Pomysły na styl skandynawski

Coraz większa liczba osób decyduje się na wprowadzenie klimatu Skandynawii do swojej sypialni. Dzięki temu pokój, w którym odpoczywamy staje się ciepły i przytulny. Meble skandynawskie do sypialni idealnie połączą się z pastelowymi odcieniami. Całość idealnie uzupełniają białe meble oraz dodatki w stylu skandynawskim o wyraźnej kolorystyce. Meble skandynawskie dla dzieci zawładnęły ostatnio aranżacjami pokojów dla najmłodszych. Elementem łączącym dziecięce meble skandynawskie będą delikatne dodatki, które nie tylko nadają dobrego wyglądu, ale także wizualnej lekkości.   

One thought on “Styl skandynawski – co go wyróżnia?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.