systemy rynnowe bez łączeń

W ciągu ostatnich kilku lat systemy rynnowe bez łączeń zyskały znaczną popularność wśród właścicieli domów i wykonawców.

Ich innowacyjność polega na tym, że poszczególne elementy systemu są tak ze sobą połączone, aby nie widać było łączeń. Oznacza to, że nie ma żadnych oczywistych miejsc, gdzie woda może się gromadzić lub wyciekać. Są one również znacznie mniej widoczne na zewnątrz domu niż tradycyjne systemy rynnowe.

Plusy instalacji rynien bez łączeń?

Rynny bez łączeń zmieniają w znaczący sposób wizerunek zewnętrzny domu, nadając mu nowoczesny ładny wygląd. Nie jest to jednak jedyna zaleta takich systemów rynnowych. Brak wyraźnych łączeń powoduje zmniejszenie ilości miejsc, narażonych na potencjalne uszkodzenia, czy wycieki. Mają również wiele innych zalet. Są mniej podatne na zapychanie niż tradycyjne rynny. Oznacza to, że nie wymagają one tak wielu czyszczeń i częstej konserwacji jak systemy tradycyjne.

Czy bezłącznikowy system rynnowy jest warty swojej ceny?

Jak wspomniano, bezszwowe rynny mogą poprawić estetykę swojego domu, nadając mu nowoczesny wygląd. Mogą one również podnieść wartość nieruchomości. Rynny bez łączeń, co może wydać się dziwne, mogą być tańsze od tradycyjnych systemów rynnowych. Powodem tego jest to, że składają się one z mniejszej ilości materiałów użytych do wykonania takich rynien. Kluczowy wpływ na cenę ma jednak materiał z jakiego wykonany jest system rynnowy.

Jakie materiały powinny być użyte do wykonania rynny bezszwowej?

Istnieje pięć głównych materiałów używanych do wykonania systemów rynnowych: stal, PVC, aluminium, miedź, tytan i cynk. Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Metalowe rynny są świetną opcją, jeśli mieszkasz w obszarze z dużą ilością opadów śniegu. Są wytrzymałe i mogą wytrzymać znaczną wagę w przypadku dużych opadów. Są one również łatwe w instalacji i utrzymaniu. Z kolei największą zaletą rynien PVC jest ich gładkość. Mają one, ze wszystkich wyżej wymienionych materiałów, najniższy współczynnik chropowatości, czyli najszybciej usuwają wodę i generują najmniej nieczystości na swojej powierzchni. Rynny aluminiowe są lekkie i wytrzymałe. Systemy rynnowe wykonane z miedzi są odporne na korozję, a tytanowo – cynkowe wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i długo zachowują estetyczny wygląd.

Podsumowanie

Rynny bez łączeń staja się coraz bardziej popularne. Łączą w sobie estetykę, trwałość ale także praktyczność i skuteczność. Są doskonałym wyborem dal nowo budowanych budynków. Inwestycja w dobry system rynnowy jest z pewnością dobrym wyborem, który zwróci się z nawiązką.

Powróć na www.globalnews.pl i czytaj nowe artykuły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.