przygotowania do przeprowadzki

Przeprowadzki to na ogół szereg wyczerpujących i czasochłonnych zadań do wykonania, począwszy od planowania, aż po rozpakowywanie i sprzątanie. Często towarzyszy im stres i gorączkowe poszukiwanie pomocy. Aby zapanować nad całym rozgardiaszem i mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, warto mieć na uwadze kilka wskazówek, dzięki którym wyzwanie związane z przeprowadzką nie będzie zanadto kłopotliwe.

Nie zabieraj zbędnych rzeczy

Niezależnie od przeprowadzki (biuro, lokal usługowy czy mieszkanie), warto zadbać o porządek. Gromadzone przez lata przedmioty często okazują się nieużyteczne, a ich obecność sprawia, że zajmują cenne miejsce. Pozbądź się ich, wyrzucając je do kosza lub sprzedaj, jeśli mogą posłużyć komuś innemu. W ten sposób zaoszczędzi się sporo wysiłku związanego z pakowaniem rzeczy i przenoszeniem ich do innego miejsca. Po co tracić czas na zbędne przedmioty?

Pakuj z głową

Kiedy masz już pewność, że to, co pozostało po porządkach, ma jechać z Tobą do nowego miejsca, oszacuj czego i w jakiej ilości będziesz potrzebować, aby spakować bezpiecznie pozostałe wyposażenie. Następnie zaopatrz się w kartony odpowiednich wielkości, które można z łatwością uzyskać w dużych sklepach po różnego rodzaju dostawach lub też — jeśli potrzebujesz konkretnych rozmiarów i materiałów, które wytrzymają duże obciążenie — zakupić je w sklepach budowlanych lub internecie.

Szklane i delikatne rzeczy z pewnością trzeba będzie odseparować od pozostałych przedmiotów, owijając je w gazety lub folię bąbelkową. Dodatkowo przydatna okazać się może taśma klejąca w dużych ilościach.

Po przygotowaniu wszystkich materiałów do przeprowadzki czas zabrać się za pakowanie. Warto wyprzedzić w myślach proces o kilka kroków, a mianowicie pomyśleć o rozpakowywaniu — pamiętaj, że to, co włożysz do kartonu jako ostatnie, wyciągniesz jako pierwsze.

Aby ułatwić cały proces, warto pakować swoje przedmioty kategoriami i pomieszczeniami — odpowiednio dobrany system pakowania ułatwi ulokowanie rzeczy w nowym miejscu. Bardzo ważne jest również to, aby rzeczy codziennego użytku — najbardziej potrzebne — spakować na samym końcu, aby mieć do nich najłatwiejszy dostęp w razie potrzeby. I najważniejsze, o czym trzeba pamiętać podczas przeprowadzki — podpisy na kartonach! Dzięki temu bez problemu odnajdziesz to, czego potrzebujesz.

Zatroszcz się o sprawny transport

Po pierwsze, warto poukładać wszystkie kartony w odpowiedniej kolejności i przygotować je pod drzwiami lub na podjeździe. Następnie, należy ułożyć je w samochodzie tak, aby wykorzystać, jak najwięcej miejsca za jednym przejazdem — zaoszczędzi to czas i pieniądze.

Jeśli jednak posiadasz zbyt dużo przedmiotów lub są one zbyt wielkich gabarytów (na przykład meble i duże sprzęty), warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Firma tego typu posiada profesjonalny sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników, dzięki czemu przeprowadzki odbywają się w bardzo sprawny i bezpieczny sposób.

Liderpak
Artykuł powstał we współpracy z firmą liderpak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.