praca zdalna Lublin

Praca zdalna stała się czymś zupełnie naturalnym. Do niedawna była traktowana jako niezwykle cenny benefit w wybranych branżach. Pracodawcy, chcąc przyciągnąć talenty IT, oferowali np. home office w piątki albo wybrany dzień w miesiącu na pracę zdalną w domu.

Dziś w tym trybie pracują nie tylko freelancerzy czy programiści – komfortem wykonywania obowiązków z zacisza własnego mieszkania cieszy się wielu pracowników biurowych. Praca zdalna pozwoliła ograniczyć kontakty społeczne, zachować dystans w dobie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Zmieniło się jednak nie tylko miejsce realizacji służbowych zadań. Inaczej wyglądają też rekrutacje. Wielu pracodawców decyduje się na rozmowę kwalifikacyjną online. Jak się przygotować do takiego spotkania? Co zmieniło się w poszukiwaniu pracy i gdzie można znaleźć interesujące ogłoszenia typu: zdalna praca Lublin?

Praca zdalna: Lublin – gdzie szukać ogłoszeń o pracę?

Tak naprawdę, aby wykonywać pracę wyłącznie w trybie home office, możemy szukać zatrudnienia nawet na drugim końcu Polski czy w zagranicznych firmach. Fizyczna odległość straciła bowiem na znaczeniu. Niemniej wiele firm szuka pracowników w danym mieście i oferuje pracę zdalną i stacjonarną np. hybrydowo. Niekiedy też home office łączy się ze spotkaniami z klientami firmy w terenie czy odbywaniem np. co kwartał zebrań w siedzibie firmy. Dlatego szukanie pracy zdalnej z domu warto rozpocząć od przejrzenia lokalnych ogłoszeń z Lublina i okolic.

W stolicy województwa lubelskiego działa wiele firm oferujących pracę biurową. Działy administracyjne mają też przedsiębiorstwa zajmujące się transportem i logistyką, obsługą rynku nieruchomości, handlem. Miasto jest centrum usług dla biznesu. Zatrudnienie znaleźć można więc w sektorze IT, finansach i księgowości, telefonicznej obsłudze klienta, e-commerce.

Trudno wyobrazić sobie, że szukając pracy zdalnej, oferty przegląda się gdzieś indziej niż w internecie. Dużą bazę ogłoszeń udostępniają portale rekrutacyjne. Na przykład na praca.pl znaleźć można ponad 4 tys. ofert zatrudnienia w trybie home office! Wyszukiwarka ogłoszeń na tej stronie wyposażona jest w filtry, dzięki którym można łatwo znaleźć propozycje na dane stanowisko, zaznaczyć miasto – Lublin i opcję pracy zdalnej.

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej online?

Oferty pracy zdalnej znalezione. CV wysłane. Pozostaje czekać na kontakt ze strony rekrutera i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną – przez telefon, online lub stacjonarną.

Jeśli czeka nas spotkanie w wirtualnej rzeczywistości, warto się do niego przygotować wcześniej. O co trzeba zadbać w pierwszej kolejności?

  • Zaplecze sprzętowe i szybkość łącza – przed rozmową należy sprawdzić, czy komputer bądź tablet lub smartfon ma dostęp do internetu, sprawną kamerkę i mikrofon. Należy też wcześniej zalogować się na platformę, na której będzie prowadzona rozmowa lub zainstalować odpowiednią aplikację – o warunkach rozmowy zostaniemy poinformowani przez rekrutera odpowiednio wcześnie. Sprawdźmy też koniecznie, czy urządzenie, z którego będziemy korzystać, jest naładowane.
  • Miejsce rozmowy – przede wszystkim zadbajmy o spokojne, ciche otoczenie. Prowadzenie rozmowy rekrutacyjnej online, kiedy stoi się w korku, w pokoju bawią się dzieci albo jest się na spacerze z psem, to bardzo zły pomysł.
  • Odpowiednia autoprezentacja – schludny ubiór, uporządkowane tło pozwolą Ci wywołać dobre pierwsze wrażenie. Znajomość pracodawcy, informacji o firmie i branży pokaże, że jesteśmy prawdziwie zainteresowani pracą.
  • Opanowanie stresu – nerwowość może wkraść się zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy przed pierwszą rozmową o pracę przez internet. Dobre przygotowanie z pewnością pozwoli nieco obniżyć poziom stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.