fabryka Lumag w Budzyniu

LUMAG to firma założona w 1988 roku, która na samym początku koncentrowała się na produkcji okładzin ciernych. Następnie krokiem milowym w rozwoju firmy okazało się wdrożenie własnej technologii wytwarzania klocków hamulcowych. Od 2013 roku rozwój firmy nabrał ogromnego rozpędu. Na przestrzeni lat Lumag unowocześnia wykorzystywany w codziennej pracy park maszynowy i stosowane rozwiązania konstrukcyjne. Polski producent klocków hamulcowych do pojazdów ciężarowych stawia również na podnoszenie jakości i standardów bezpieczeństwa. 

Lumag – producent klocków hamulcowych 

Specjaliści Lumag dbają o to, aby hamulce w pojazdach ciężarowych były niezawodne i skuteczne. Ich działanie decyduje bowiem o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na skuteczność hamulców wpływ ma ich konstrukcja, dlatego producent nieustannie przypomina o tym, aby zwrócić uwagę na aktualną kondycję klocków hamulcowych i okładzin hamulcowych, a także systematycznie dokonywać sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Klocki hamulcowe Lumag powstają w oparciu o procedury jakości, standardy (ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015, PN-N-18001:2004) oraz specyfikację techniczną IATF 16949.

Charakterystyka produktów Lumag 

W Lumag produkty są przygotowywane do pracy w wysokich temperaturach. Należy pamiętać o tym, że częste, długotrwałe i nierzadko bardzo gwałtowne hamowanie, w szczególnie w przypadku pojazdów o dużej masie sprawia, że dochodzi do intensywnego nagrzewania się hamulców. Wobec tego przygotowanie materiałów ciernych w sposób, który pozwoli na zachowanie skuteczności działania układu hamulcowego w przypadku jego rozgrzania do wysokiej temperatury, jest niezwykle ważne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat materiałów ciernych, sprawdź producenta Lumag. Warto dodać, że firma prowadzi działalność badawczo-rozwojowo, co pozwala na dostarczenie w ręce klientów produktów nie tylko nowoczesnych, ale przede wszystkim bezpiecznych, o wysokiej jakości wykonania. Klocki hamulcowe Lumag są przygotowane do pracy nawet w ekstremalnych warunkach drogowych i pogodowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.