polski adwokat w Niemczech

Nawet jeśli w Niemczech mieszkasz już długo i na co dzień radzisz sobie bez problemu, to w sprawach formalnych wsparcie adwokata z Polski może być nieocenione. Dlaczego? Powodów jest kilka i niektóre z nich teraz przedstawimy.

W języku polskim będzie łatwiej

Nawet jeśli językiem niemieckim na co dzień posługujesz się biegle, to pamiętaj, że prawo posługuje się własnymi definicjami, które często znacząco odbiegają od powszechnego rozumienia. Adwokat z Polski, który zna zapisy prawa niemieckiego i orientuje się w zagadnieniach z każdej jego dziedziny, będzie w stanie zdecydowanie lepiej opracować z Tobą strategię działania i wytłumaczyć, co się dzieje oraz co należy w danej sytuacji zrobić.

Polski Adwokat w Niemczech – adw. Maciej Łukaszewicz Kancelaria ABERLINUS

Bez uprzedzeń

Wiele kancelarii adwokackich na terenie całych Niemiec, mimo że ma spore sukcesy, nie będzie w stanie Ci pomóc. Choć prawnicy powinni być ponad stereotypami, nie wszyscy faktycznie ponad nie wyrastają. Wielu Polaków spotyka się ze strony adwokatów z protekcjonalnym lub wręcz lekceważącym traktowaniem. Jeśli chcesz, żeby w Twoich problemach kancelaria adwokacka zawsze Cię wspierała, wybierz adwokata z Polski – jego osobiste uprzedzenia nie będą miały wpływu na przebieg spraw. W niektórych dziedzinach prawa to niezwykle cenne, bo, jak mówi ekspert kancelarii Aberlinus, niemieccy adwokaci wcale tak chętnie Polakom nie pomagają.

Zagadnienia transgraniczne

Choć prawo pracy czy prawo karne działają na terenie Niemiec, to wpływ poszczególnych spraw nie zatrzymuje się na granicy. Różne problemy prawne, jeśli prawnik nie obsłuży ich właściwie, mogą mieć konsekwencje także dla Twojej rodziny. Prawnik z Polski obsługujący klientów w Niemczech zawsze o tym pamięta i myśli w szerszej perspektywie. Znajomość niemieckiego prawa i polskich ustaw są w tym przypadku tak samo istotne. Jeśli chcesz chronić najbliższych, polski adwokat Niemcy pomoże Ci w tym najlepiej. To szczególnie istotne, jeśli chodzi o sprawy w zakresie prawa rodzinnego czy prawa pracy – tutaj rozwiązania nie zawsze są tak proste, jak można by było tego oczekiwać.

Specyficzne doświadczenie

Pewnie nie byłoby problemu ze znalezieniem niemieckiego adwokata, który ma spore doświadczenie w sprawach podobnych do Twojej. Właśnie – podobnych, a nie identycznych. Polski adwokat zetknął się już z uprzedzeniami niemieckich sądów i zawiłościami prawnymi, więc po prostu nie da się zaskoczyć, kiedyś będziesz potrzebować pomocy.

Pomożemy w trudnych sytuacjach

Jeśli szukasz polskiego adwokata, który działa w całych Niemczech, skontaktuj się z namiKancelaria ABERLINUS jest dostawcą niezawodnych usług prawnych dla klientów prywatnych i instytucjonalnych w każdej dziedzinie prawa. Znamy niemieckie przepisy i ich polskie odpowiedniki, rozumiemy specyfikę niemieckiego wymiaru sprawiedliwości i wiemy, którą ścieżką poprowadzić Twoją sprawę, żeby zwiększyć szanse na korzystne rozstrzygnięcie. Zawsze angażujemy się w pełni – nie uznajemy pracy na pół gwizdka. Jesteśmy tu po to, żeby Cię chronić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.