mask 4898571 1920

 Pandemia koronawirusa zmieniła dotychczasowe życie każdego mieszkańca naszego kraju o 180 stopni. Początkowo nikt nie zdawał sobie sprawy, że wirus nadchodzący ze wschodniej części świata może nieść za sobą tak wiele negatywnych skutków i zdarzeń. Dzisiaj jesteśmy bardziej świadomi, czym jest koronawirus i jak sobie z nim radzić, jednak nie wszystko wróciło do ówczesnej normy, a sytuacja na świecie zmieniła się nieodwracalnie. Na całym świecie powstało wiele ograniczeń i zakazów, nie ominęło to także Polski. Obostrzenia spowodowane koronawirusem w naszym kraju sięgnęły praktycznie każdego aspektu codziennego życia. Na każdym kroku społeczność musiała przystosować się do nowej codzienności. Pomimo, że obostrzenia w kraju nie są już tak radykalne, jak w ostatnim czasie, nadal należy przestrzegać wielu nakazów oraz stosować się do określonych zasad bezpieczeństwa. Jednym z najbardziej odczuwalnych nakazów jest obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki w miejscach publicznych. Nie trzeba robić już tego na powierzchniach otwartych, jednak chcąc udać się na zakupy, do lekarza, czy korzystając z komunikacji miejskiej nie można zapominać o nałożeniu maski ochronnej. Podróżowanie obecnie jest coraz bardziej dostępne, a Polacy mogą liczyć na urlop w wielu miejscach w Europie i nie tylko. Jak wygląda jednak przyjazd obcokrajowców do naszego kraju? Ograniczenia dotyczą osób, które przekraczają granicę Unii Europejskiej oraz strefy Schengen- w takim przypadku należy liczyć się z kwarantanną. Dotyczy ona jednak nie tylko przyjezdnych do Polski, ale również wszystkie osoby posiadające kontakt z zakażonymi koronawirusem oraz posiadające dodatki wynik COVID-19. 

Obecna sytuacja pandemiczna w Polsce

 Statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce pokazują, że wskaźnik zakażeń spada, co oznacza, że sytuacja w kraju polepsza się. Obecnie wiele osób chcących odpocząć od przykrych zdarzeń panujących na świecie przez ostatni rok planuje wyjazdy wakacyjne. Czy jest to możliwe i jak tego dokonać? Aby opuścić teren kraju i wybrać się na urlop należy być zaszczepionym pełnym cyklem oraz odczekać 14 dni od podania ostatniej dawki. Taką możliwość posiadają również ozdrowieńcy, którzy powinni okazać dokument potwierdzający przebycie choroby. Wyjazd za granicę jest dostępny także dla osób otrzymujących negatywny test na obecność koronawirusa. Dla osób pozostających na okres wakacyjny w Polsce również istnieje wiele możliwości. Obecnie można wybrać się do kina, czy teatru, gdzie dozwolone jest już 75 procentowe obłożenie, a limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych. Dla miłośników muzyki również można spodziewać się dobrych wiadomości, gdyż wznowiono działalność koncertową zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na świeżym powietrzu. 

Koronawirus- dzisiaj

 Z pewnością każdy pomimo przyzwyczajenia do sytuacji pandemicznej, chciałby już o niej zapomnieć i wrócić do dawnej rzeczywistości. Dzisiaj w Polsce korona nie jest już tak bardzo odczuwalna, jak na przestrzeni ostatnich miesięcy. Obecnie można liczyć na powrót do normalności, to znaczy wybrać się na imprezę do klubu, wesele, czy wydarzenia kulturowe. Normalność można też odczuć na tle edukacyjnym, z uwagi na powrót dzieci do szkół.  Wybranie się do restauracji, czy hotelu również nie jest już wyimaginowanym marzeniem, a branża fryzjerska i kosmetyczna wznowiła swoją działalność. Można także korzystać ze sportu i rekreacji, wybrać się na siłownię, czy basen lub zajęcia ruchowe. Sytuacja w kraju powoli wraca do normalności, a statystyki pokazują, że zakażenia coraz bardziej spadają. Dlatego bądźmy dobrej myśli i korzystajmy z życia, póki możemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.