pływanie na desce

Sporty wodne od dawna zdobywają coraz to większą popularność. Dyscypliny takie jak surfing, kitesurfing, czy windsurfing są teraz na „topie” i wkraczają w coraz większe grona osób, które zostają z tymi sportami na dłużej. Dodatkowo nie są one wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać (mimo, że nazywane są ekstremalnymi sportami). Podstawy są proste do opanowania, a już przy ich nauce można odczuć ogromna satysfakcję i radość.

Ekstremalne hobby dla odważnych 

Wiadomo nie od dziś, że wszystkie spoty z wykorzystaniem desek i fal nazywane są ekstremalnymi, w końcu uprawiając go przemieszczamy się po powierzchni wody, wykorzystując wiatr i ruch wody by skakać i pływać. Ten sport to idealna opcja dla osób, które chętne są by wyćwiczyć swoją równowagę, koordynację, kondycję, a także mięśnie całego ciała. Z tego względu każda odmiana surfingu pomoże utrzymać bardzo dobrą kondycję fizyczną i pozwoli zadbać o swoją formę. Tak naprawdę już po pierwszych pływalniach można odczuć różnice w kondycji.

Windsurfing to sport, do którego potrzebna jest nam oczywiście deska (bardzo zbliżona do tej od surfingu), ale z przymocowanym do niej specjalnym żaglem, który pozwala nam poruszać się po wodzie. Żagiel zamontowany jest w taki sposób by każdy ruch był swobodny i by można było go ustawić w każdej pozycji w stosunku do wiatru.

Przyjęło się uważać, ze windsurfing to najlepsza forma pływania na desce dla osób początkujących i zaczynających swoją przygodę ze sportami wodnymi. Jest to dyscyplina, którą można w łatwy i szybki sposób opanować, a jednocześnie poznać podstawowe kwestie interakcji z wodą i powietrzem i tym jak sobie z nimi radzić. Windsurfing jest też dobry na początek ze względu na swoją łatwość w nauce równowagi i dobrego stania na desce. Dlatego też jeśli chcesz spróbować swoich sił w sportach wodnych to warto zacząć właśnie od tego. 

Poczuj wiatr we włosach

Uprawiając windsurfing zdecydowanie możemy poczuć powiew wolności i ukojenia. Wiatr przyszywający się obok ciała i żagla i woda pod „nogami” sprawia, że zdecydowanie jest to bardzo wakacyjny sport, z którego treningi i ćwiczenia zapamiętamy na długo. Po opanowaniu odpowiedniej techniki możemy nawet pochwalić się  spektakularnymi skokami i akrobacjami. Oczywiście wszystko z rozsądkiem by nie zrobić sobie, bądź komuś innemu krzywdy. 

Warto wiedzieć, że windsurfing jest sportem dla każdej grupy wiekowej. Zarówno dzieci, jak i osoby starsze mogą korzystać z tego przyjemnego sportu i rozwijać swoje umiejętności, a także ćwiczyć formę. Początkujący jednak, by czerpać jak największą korzyść z pływania, ale także by warunki były sprzyjające nauce powinni wybrać spokojne akweny, w których nie ma fal. Dzięki temu nauka będzie łatwiejsza, a wszystkie podstawy będą mogły zostać szybciej opanowane.

Bo liczy się dobra zabawa

Uprawiając windsurfing, czy inne sporty z wykorzystaniem deski, należy pamiętać o dobrej zabawie, jest to w końcu sport uważany za bardzo luźny. Ogromny wpływ na to ma „społeczność”, która uprawia tą dyscyplinę. Oprócz samej nauki ważne jest miejsce, ludzie i klimat w jakim się uczycie. Uwierzcie, dużo przyjemniej pływa się wśród osób, które pasjonują się tym sportem i przełożą swoją „zajawkę” na was. Warto więc znaleźć miejsce- szkółkę, kemping gdzie od razu poczujecie klimat windsurfingu.

 Płynąc na windsurfingu możemy poczuć się trochę jak na łódce, w końcu mamy gdzie stanąć, no i ten żagiel. Sport ten jest idealną odskocznią od codziennego życia, by zapomnieć o wszystkim co nas otacza i korzystać z chwili. 

Autor artykułu
Publikacja powstała przy współpracy ze sklepem internetowym Easy Surf Shop, oferującym m.in. sprzęt do windsurfingu i kitesurfing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.