pantera mglista

Dla wszystkich, którzy zwracają uwagę na log zagrożonych wyginięciem zwierząt, dzisiejsza data powinna dawać dużo do myślenia. W kalendarzu świąt nietypowych to właśnie 4 sierpnia jest Międzynarodowym Dniem Pantery Mglistej. Właśnie dziś możesz dać znać światu, że pamiętasz i uświadamiać społeczeństwo w tym, że bez ochrony pantera mglista wyginie, tak jak w przypadku innych gatunków. 

Podstawowe informacje na temat przedstawicieli tego gatunku

To gatunek drapieżnego ssaka z rodziny panter. Po raz pierwszy gatunek został opisany w 1821 roku przez brytyjskiego uczonego. Na samym początku uważano, że gatunek ten występuje w Chinach, Borneo i Sumatrze. Niemniej przeprowadzone zostały badania we współczesności i ich wyniki jednoznaczenie przekreśliły prawdziwość tej tezy. Okazało się bowiem, że pantery zamieszkujące Borneo i Sumatrę wykazywały znaczne różnice pod kątem genetyki i gatunek ten został nazwany panterami sundajskimi.

Pantera mglista – ciekawostki

Przedstawiciele tego gatunku posiadają proporcjonalnie najdłuższe kły spośród wszystkich żyjących kotowatych. Ich łączna długość wynosi bowiem około 5,1 centymetra. Co ciekawe pantery mgliste i margaj to jedyni przedstawiciele kotowatych, które potrafią schodzić z drzewa głową w dół, biegiem. 

W 2013 roku po 13 latach bezskutecznych poszukiwań, zostały ogłoszone smutne wnioski. Zespół tajwańskich zoologów mimo licznych prób potwierdził, że na Tajwanie nie ma już ani jednego przedstawiciela gatunku pantery mglistej. Obecnie gatunek, jaki jest pantera mglista jest do zobaczenia tylko w ogrodach zoologicznych.

Wykorzystaj najlepsze rozwiązania, sprawdzając artykuły na www.globalnews.pl.

One thought on “Zagrożony wyginięciem gatunek pantera mglista a 4 sierpnia – co ich łączy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.