microgreens 2466365 1920

Od najmłodszych lat zazwyczaj wszyscy uczą nas tego, żebyśmy jak najlepiej dbali o swoje zdrowie. Co więcej teoretycznie wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest odpowiednie odżywianie, regularny ruch i wiele innych czynników. Jednak praktyczne wychodzi nam to o wiele gorzej. Ale spokojnie zadbanie o dostarczanie swojemu organizmowi odpowiednich składników wcale nie jest takie trudne jakby nam się mogło wydawać. Przede wszystkim wystarczy zastosować microgreens. A co to dokładniej jest? Krótko mówiąc bardzo prosty sposób na nasze zdrowie. A rozwijając ten temat mikro rośliny bogate w wiele niezbędnych witamin, minerałów, składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Doskonale nadają się do wielu dań i potraw dodając im odrobiny bardziej wyrazistego smaku, ale tym samym poprawiając jeszcze bardziej ich smak. W związku  z tym wydaje nam się, że jak najbardziej warto się właśnie na nie zdecydować. 

Co warto wiedzieć o mikrolistkach?

Na temat zdrowego odżywiania wiele informacji bez problemu znaleźć możemy w Internecie. Jednak nie zawsze wszystkie będą po prostu zgodne z prawdą. W związku z  tym warto za każdym razem brać dużą poprawkę na to, jakie informacje znajdujemy. Jednak my dzisiaj postaramy się pokrótce przedstawić najważniejsze informacje w sprawie tego, czym są mikroliście, czym się charakteryzują i przede wszystkim jakie posiadają działanie. Przede wszystkim zacznijmy po prostu od tego, że do microgreens zalicza się mini zioła i mini rośli. Co więcej ich smak jest po prostu doskonały. Znane są one jako mikrolistki lub mikrolistki. Nazwa ta pochodzi od małych rozmiarów tych produktów. A to sprawia, że tak naprawdę umieścić je możemy w praktycznie każdym dostępnym i dogodnym dla nas miejscu. Przede wszystkim jeśli zastanawiamy się nad tym jak mogą one wygląd warto zestawić je pomiędzy popularnymi kiełkami roślin a tradycyjnymi roślinami. Forma pośrednia sprawia, że wykorzystywane mogą być one praktycznie w każdym przypadku i do każdego dania lub posiłku. Produkty te są ogólnodostępne w wielu sklepach. Jednak o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest po prostu ich samodzielna hodowla. mogłoby się wydawać, że jest to bardzo trudne i skomplikowane jednak prawda jest zupełnie inna i prawdopodobnie każdy z ans jest w stanie wyhodować swój własny ogródek microgreens. 

Na czym polega uprawa microgreens?

Zaczynając swoją przygodę z tymi produktami, takimi jak microgreens może nam się wydawać, że nie będziemy w stanie doskonale dbać o  te roślinki, aby mogły one spełniać swoje funkcje. Jednak prawda okazuje się być zupełnie inna. Tak naprawdę każdy z nas może bez problemu zrobić dzięki paru wskazówkom. Zacznijmy od wysiewania i nie trzeba być tutaj ogrodnikiem, aby sobie doskonale z tym poradzić. Nasiona należy wysypać na równej ziemi a następnie przykryć je ich kolejną cienką warstwą. Kolejny krok to ich podlanie i ustawienie w słonecznym miejscu. Potem wystarczy już tylko czekać, aż nasze microgreens urosną i będą gotowe do spożycia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.