pallets 1523553 1280

W ostatnim czasie meble wykonane z palet stały się bardzo popularne. Palety przestały być traktowane jak odpady oraz pomoc przy składowaniu towarów, wkraczając do świata aranżacji wnętrz.  Z pewnością przyczynił się do tego ich materiał, cena oraz praktyczność. Dzięki nim każde wnętrze nabiera przytulnego klimatu oraz charakteru. Oprócz tego wykonanie mebli z palet nie należy do trudnych wyzwań i można zrobić to samemu.  

Zalety mebli wykonanych z palet

Największą zaletą mebli wykonanych z palet jest ich oryginalność i niepowtarzalność. Instagram wypełniony jest inspiracjami na łóżka na paletach, jednak każde mimo, że wykonane z tego samego materiału jest zupełnie inne i posiada unikatowy charakter. Meble z palet świetnie wpasowują się w klimaty wnętrz skandynawskich, a w szczególności w industrialnych przestrzeniach. Doskonale pasują do designerskich dodatków, a idealnym dla nich tłem będzie cegła lub beton. Kolejną zaletą mebli z palet będzie ich funkcjonalność, gdyż możemy wykonać z nich praktycznie każdy niezbędny mebel. Dzięki temu, że występują w różnych rozmiarach bez problemu odnajdziemy te, odpowiednie do naszych potrzeb. Plusem jest również fakt, iż drewno z którego są one wykonane można łatwo przemalować zmieniając przy tym wystrój całego wnętrza, dlatego są one tak bardzo praktyczne oraz uniwersalne.

Meble z palet nie tylko do domu

Palety w ostatnim czasie są spotykane w najróżniejszych kombinacjach, a co za tym idzie spotkamy je również poza wnętrzem domu. Meble z palet na balkon to jeden z ostatnich hitów dekoracyjnych. Nadają one przytulnego oraz romantycznego klimatu, a w połączeniu z poduszkami i lampkami tworzą obraz wymarzonego balkonu, bądź tarasu, ponieważ meble z palet można też w łatwy sposób wykonać z palet. Meble z palet na taras można w prosty i szybki sposób wykonać na własną rękę, według indywidualnych upodobań. Niewątpliwą ich zaletą jest ich cena, z uwagi na to że koszt pojedynczej palety waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dzięki temu możemy pięknie i niedrogo udekorować całe mieszkanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.