Festfloor beton ogrodowy

Ustalając krok po kroku cechy idealnego zestawu mebli ogrodowych, zazwyczaj w pierwszej kolejności określa się dla nich właściwy materiał wykonania. Tylko co to może być? Czy tylko z drewna da się tworzyć super trwałe meble ogrodowe, czy może w tym momencie wiele materiałów sztucznych jest w stanie je zastąpić, a może zrobi to sam rattan, który ma akurat naturalne pochodzenie?

Bezapelacyjnie to drewno nadal jest wykorzystywane najczęściej przy produkcji wszelkiego rodzaju mebli – czy to mebli do salonu, czy to mebli sypialnianych, czy to właśnie mebli ogrodowych. Cechuje je wysoka stabilność, twardość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

betonowe palenisko2 1

Drewno raczej nie jest szczególnie podatne na niszczenie się pod wpływem różnych warunków atmosferycznych, dobrze prezentuje się w ogrodzie w połączeniu z zielenią i ma uniwersalny wizerunek, pasujący dosłownie do wszystkiego. Drewniane meble ogrodowe łatwo utrzymuje się w dobrym stanie. Co prawda zaleca się od czasu o czasu przeprowadzić na nich drobną konserwację, ale śmiało można ją wykonać przy pomocy środków kupionych w sklepach, które są proste i szybkie w użyciu.

microcement table

Druga propozycja to meble o ogrodu z rattanu. Ta naturalna wdzięczna wiklina kojarzy się ze stylem boho, bo właśnie tworzonymi pętelkami przypomina coś dzikiego i nieraz prezentuje się tak, jak gdyby jeszcze przed chwilą występowała w buszu. Rattan jest lekki. Łatwo się go używa, bo łatwo się go przenosi z miejsca na miejsce, która to cecha przydaje się zwłaszcza podczas niepogody, kiedy to meble do ogrodu trzeba jak najszybciej gdzieś schować. Minusem rattanu może być jednak to, że jest on jednak wrażliwy na działanie promieniowania słonecznego i pod wpływem tego promieniowania może blednąć albo wręcz się niszczyć.

Ostatnią propozycją wartą rozważenia, która znów wróciła ostatnio do łask, są metalowe meble ogrodowe. Szczególnie wyróżniającą je cechą będzie doskonała trwałość. Metal jest tak twardym i mocnym materiałem, że wprost nie da się go uszkodzić. Jego minus to natomiast duża waga, która sprawia, że wykonane z niego meble ciężko się przenosi i transportuje.

Beton na tarasie i w ogrodzie 

Wielu ludziom beton nie kojarzy się najlepiej. Przywodzi na myśl smutne osiedla z czasów PRL-u, niechlujne, zarośnięte trawą ogrodowe płyty ażurowe, czy wspomnianą już kostkę brukową niezwykle popularną w latach 90. i na początku 2000. Pamiętajmy jednak, że dzisiejszy beton dekoracyjny na tarasie dzielą lata świetlne od tamtego brzydkiego i często słabego jakościowo betonu sprzed lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.