maszyny czyszczące

Maszyny czyszczące to świetne rozwiązanie dla tych, którym zależy na utrzymaniu podłogi w czystości w budynkach różnego typu. Szeroka oferta tego typu urządzeń pozwala znaleźć maszynę dopasowaną do własnych potrzeb. Poznaj maszyny czyszczące, ich różnice oraz funkcje.

W jakich obiektach sprawdzą się maszyny czyszczące?

Maszyny czyszczące doskonale sprawdzą się w obiektach handlowych, takich jak dyskonty, sklepy czy galerie oraz w budynkach przemysłowych, czyli halach produkcyjnych oraz magazynach. Można je zastosować także na parkingach podziemnych, w biurach czy obiektach noclegowych, takich jak hostele, hotele i apartamentowce. Maszyna czyszcząca sprawdzi się także w urzędach, kinach, szkołach, bibliotekach, na uczelniach i obiektach sportowych, takich jak hale sportowe, sale gimnastyczne i kryte boiska.

Jeszcze jedną podpowiedzią, czy warto kupić maszynę czyszczącą, jest spełnienie kilku dodatkowych warunków. Tego typu urządzenia sprawdzą się w miejscach, w których powierzchnia podłogi wynosi co najmniej 50 metrów kwadratowych. Drugie kryterium to chęć obniżenia kosztów. Dzięki posiadaniu maszyny czyszczącej można zredukować wielkość ekipy sprzątającej. Ponadto, inteligentne urządzenia minimalizują także zużycie wody i detergentów.

Czym wyróżniają się maszyny czyszczące Numatic?

Szeroki wybór maszyn czyszczących firmy Numatic znajdziesz na stronie: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/. Maszyny Numatic przeznaczone są do czyszczenia podłóg o dużej powierzchni. Zaawansowana technologia pozwala szybko uporać się z brudem. Cechami charakterystycznymi urządzeń Numatic jest dokładność sprzątania, niewielkie zużycie środków czyszczących i wysoka wydajność.

Jeszcze jednym wyróżnikiem maszyn Numatic jest równoczesne szorowanie i mycie podłogi. Dzięki temu cały proces sprzątania jest krótszy. Maszyna nie pozostawia mokrych plam na podłodze, co sprawia, że dany obiekt może pracować bez przerw na osuszanie powierzchni. 

Jakie są rodzaje maszyn czyszczących?

Maszyny czyszczące można dzielić ze względu na rodzaj napędu oraz główne funkcje. Pierwszy podział uwzględniający rodzaj systemu napędowego pozwala wyróżnić kilka rodzajów maszyn. Maszyny czyszczące samojezdne świetnie nadają się do obiektów o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych, np. hal produkcyjnych czy lotnisk. Operatorem maszyny jest jej kierowca, który przemieszcza się razem z nią. Maszyny sprzątające z trakcją to z kolei urządzenia z zamontowanym silnikiem, które będą odpowiednie do obiektów mniejszych i średnich. Maszyny czyszczące bez napędu będą z kolei idealne do miejsc niewielkich, w których nie zmieszczą się większe urządzenia. Sprawdzą się zatem w biurach, sklepach lub niewielkich magazynach.

Kolejnym podziałem maszyn czyszczących jest rodzaj zasilania. Można wyróżnić maszyny czyszczące bateryjne oraz maszyny czyszczące kablowe. Maszyny czyszczące bateryjne będą sprawdzały się w miejscach, w których kabel może przeszkadzać, nie ma opcji wygodnego zasilania lub będzie ono utrudniać ruch pieszy. Z kolei maszyny czyszczące kablowe są lżejsze ze względu na brak akumulatora i mogą być wykorzystywane we wszystkich większych powierzchniach, w których kabel nie będzie przeszkadzał.

Maszyny czyszczące można dzielić również ze względu na pełnione przez nie funkcje. Zamiatarki są wyposażone w miękkie szczotki, które doskonale zbierają kurz czy piasek. Maszyny do mycia podłóg posiadają mopy, których zadaniem jest usuwać plamy oraz kurz, wszystkie zabrudzenia niemożliwe do usunięcia na sucho. Szorowarki do podłóg mają natomiast obrotowe szczotki, które dokładnie doczyszczą podłogę i mogą ją także polerować. Ostatnim rodzajem są automaty czyszczące, które zwykle posiadają wiele różnych funkcji, ale bywają też bardziej kosztowne.

Wybór odpowiedniej maszyny czyszczącej nie jest prosty. Dlatego przed zakupem najlepiej poradzić się specjalisty, który pomoże wybrać odpowiednie urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.