spotkania biznesowe w SPA

Niegdyś spotkania biznesowe organizowane były głównie w siedzibach firm, dziś jednak przedsiębiorcy coraz częściej odchodzą od tego zwyczaju. Powodem jest fakt, iż obie strony chciałyby porozmawiać oraz przeprowadzić negocjacje na neutralnym gruncie, a dodatkowo w przyjaznej atmosferze. Warto więc rozważyć organizację spotkania biznesowego w SPA. Jakie korzyści może przynieść takie rozwiązanie?

Sprzyjające negocjacjom otoczenie

Spotkanie biznesowe w większości przypadków opiera się na negocjacjach, które mają na celu wypracowanie satysfakcjonujących warunków współpracy. Choć efekty negocjacji często są bardzo zadowalające, to samo ich przeprowadzanie bywa niezwykle trudne i męczące, nawet jeśli spotkanie odbywa się w przyjaznej atmosferze. Warto więc zadbać o właściwe otoczenie, które pozwoli nam w krótkim czasie zregenerować umysł, na przykład podczas przerwy w rozmowach. Dobrze wybrać ośrodek, który nie jest położony w centrum dużego, zatłoczonego, a tym samym hałaśliwego miasta. Takie otoczenie nie sprzyja bowiem zebraniu myśli czy po prostu zaczerpnięciu świeżego powietrza. 

Dobrze przygotowane sale do spotkań biznesowych

Ośrodki SPA dysponują nie tylko pomieszczeniami, w których przeprowadzane są zabiegi. Można tutaj znaleźć także świetnie wyposażone sale do spotkań biznesowych, konferencji czy szkoleń. Są one w stanie pomieścić również większą liczbę osób biorących udział w spotkaniu. Co ważne, sale są odpowiednio zabezpieczone, zatem nie ma możliwości, aby kluczowe, często objęte tajemnicą informacje wpadły w niepowołane ręce. Uczestnicy spotkania mogą korzystać z szerokiego zaplecza technicznego, które pozwoli w lepszy sposób zobrazować przedstawiane tezy czy argumenty. Do ich dyspozycji pozostają tablice, projektory czy sprzęt komputerowy. Dodatkowo ośrodek SPA zapewnia pełną obsługę spotkania, a więc dostarcza napoje oraz przekąski, a także ciepły posiłek. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb i oczekiwań gości, jednak mają oni do dyspozycji bardzo wiele różnego rodzaju usług.

Czas na relaks

Przeprowadzając spotkanie biznesowe w ośrodku SPA, nie sposób nie skorzystać z bogatej oferty zabiegów, jakie ten proponuje swoim gościom. Większość osób, które uczestniczą w spotkaniu biznesowym, po jego zakończeniu odczuwają ogromne zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Teoretycznie wydaje się, że wystarczy chwila drzemki, aby zregenerować siły. Tymczasem bardzo często po długich godzinach negocjacji nie możemy zasnąć, a jedynie przewracamy się z boku na bok, co nie sprzyja odpoczynkowi. Warto więc wybrać się na zabieg SPA bądź na masaż, który pomoże rozluźnić napięte mięśnie. Dodatkowo w ośrodku SPA możemy doskonale wypocząć – sprzyja temu ogólna atmosfera, jaka panuje wewnątrz, a także relaksacyjna muzyka czy piękne zapachy, które mogą stanowić formę aromaterapii. Po zakończonym spotkaniu warto zadbać o chwilę dla siebie, najlepiej właśnie w ośrodku SPA.

Na neutralnym gruncie

Dla osób, które spotykają się w celach biznesowych, bardzo ważny jest neutralny grunt. Dlatego też spotkania nie odbywają się już w siedzibach firm. Z drugiej jednak strony miejsca takie jak restauracje czy kawiarnie nie wydają się najlepszymi do odbywania trudnych rozmów biznesowych. Najlepsze warunki do negocjacji znaleźć można w ośrodkach SPA, które – wbrew pozorom – idealnie przygotowały się do przyjęcia gości biznesowych. Ośrodki SPA to eleganckie, renomowane miejsca, dlatego zorganizowanie w nich spotkania biznesowego z całą pewnością pozwala zyskać uznanie w oczach kontrahenta czy partnera w interesach.

4eff3e47 7a77 423f 8977 62ce344f5bcbAutor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.
One thought on “Korzyści, jakie niesie za sobą organizowanie spotkań biznesowych w SPA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.