Mężczyzna w maseczce

Zobacz ile przypadków w Polsce odnotowaliśmy do tej pory osób chorych na koronawirusa COVID-19. A może chcesz poznać najpopularniejsze objawy koronawirusa, jakie pojawiają się w Polsce? Sprawdź nasz artykuł, a na pewno dowiesz się wielu interesujących rzeczy.

Koronawirus – ile przypadków w Polsce?

Obecne dane wskazują na to, że do 6 czerwca 2021 od początku pandemii, w Polsce odnotowano aż 2,87 milionów przypadków zakażeń. Optymistyczną informacją jest fakt, że wśród osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa, aż 2,64 miliony Polaków zostało uznanych za ozdrowieńców. Niestety żniwo koronawirusa COVID-19 w Polsce doprowadziło do 74 139 zgonów. Dla porównania na całym świecie, do 6 czerwca 2021 roku, odnotowano 173 miliony chorych oraz 3,72 mln zgonów.

Koronawirus potwierdzony w Polsce – pierwszy przypadek

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został wykryty 4 marca 2020 roku. 66-letni mężczyzna w wywiadach i rozmowach z dziennikarzami, informował o objawach, jakie towarzyszyły chorobie. W trakcie zakażenia COVID-19 doskwierała mu: gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu i smaku. Dlaczego jest on nazywany „pacjentem zero w Polsce”? Ponieważ był pierwszą osobą, u której zdiagnozowano daną chorobę wirusową na konkretnym obszarze.

Jakie są objawy koronawirusa w Polsce?

Eksperci od samego rozpoczęcia epidemii w Polsce zaznaczają, że większość zakażeń przebiega wśród naszych rodaków bezobjawowo. Niemniej jednak do najczęstszych skutków COVID-19 warto wymienić następujące objawy somatyczne: stan podgorączkowy lub gorączka, zmęczenie, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, biegunka, utrata bądź zmiana węchu i smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.