flokowanie

Flokowanie to sposób na odnowienie i swego rodzaju sposób na odpicowanie różnego rodzaju przedmiotów. Jest to proces, w którym wykorzystuje się włókno stworzone z tworzywa sztucznego, zwane flokiem.

Flok może być wykorzystany do zdobienia produktów wykonanych z drewna, szkła lub tkaniny. Jak przebiega proces flokowania i kiedy warto odnowić wygląd naszych rzeczy za pomocą strzyży tekstylnej? 

Flokowanie – przebieg procesu odnowy 

Jak już powiedzieliśmy, flok to włókno wykonane z tworzywa sztucznego, które stosowane jest wyjątkowo często w przemyśle, ze względu na jego właściwości takie jak:

  • niepowtarzalny wygląd,
  • doskonały izolator cieplny,
  • doskonały izolator dźwięku,
  • niepalny/trudnozapalny. 

Proces, w którym wykorzystywany jest flok to flokowanie czyli pokrycie wybranych przez nas produktów, warstwą strzyży tekstylnej. Flokiem najczęściej pokrywa się elementy wyposażenia samochodów, deski rozdzielcze, meble drewniane, zabawki (nie plastikowe), oraz nadruki widoczne na ubraniach. Proces flokowania powinien być przeprowadzony przez profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak zadbać o dany produkt podczas nakładania floka tak, aby go nie uszkodzić i nie zniszczyć. Najlepiej wiedzą o tym specjaliści z Alterflock.pl, którzy na co dzień zajmują się flokowaniem elementów samochodowych, gadżetów reklamowych (np. smycze) czy nadrukiem na papierze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.