elewacja do grafitowego dachu

Ciemnoszary, grafitowy odcień jest dzisiaj jednym z najczęściej wybieranych przy zakupie pokryć dachowych jak dachówka ceramiczna, cementowa czy blachodachówka. Zespoł elewacyjnie.pl doradzi dziś jak dopasować kolor tynku do grafitowego dachu i jak ozdobić elewację?

Grafitowy dach – do jakiego domu pasuje?

Kolor ciemnej szarości pasuje zarówno do budynków o tradycyjnej, jak i nowoczesnej architekturze. Może sprawdzić się na dachach dwuspadowych, czterospadowych oraz bardziej złożonych dachach wielospadowych.

Ze względu na swoją uniwersalność grafit jest obecnie tak popularnym kolorem dachów. Jaka elewacja do ciemnego dachu w tym odcieniu będzie najlepsza? Jak ją przyozdobić, aby wyglądała estetycznie?

Kolor elewacji do dachu w kolorze grafitowym

Do koloru grafitowego najlepiej będzie pasowała biała elewacja. To klasyczny wybór, który sprawdzi się w przypadku klasycznych i nowoczesnych domów.

Gdy dom ma nowoczesną architekturę, można wówczas dobrać do niego także odcienie jasnej szarości, która nada mu futurystyczny wygląd.

Jeżeli z kolei dom ma tradycyjny wygląd, doskonałym dopełnieniem grafitowego dachu może być jasny beż, a nawet ciemna czerwień, która pozwala na stworzenie budynku w skandynawskim stylu.

Jakie dekoracje elewacji dobrać do grafitowego dachu?

Gdy już wiadomo, jaki kolor elewacji do grafitowego dachu dobrać, można także uzupełnić ją o dekoracyjne elementy.

Do ozdoby domu z grafitowym dachem sprawdzą się:

  • Deski elewacyjne albo ich imitacje ze styropianu, tynku, płyt HPL.
  • Okładziny kamienne lub ich imitacje, głównie w kolorze beżowym, szarym.
  • Cegła klinkierowa w kolorze beżowym, ceglastym.
  • Sztukaterie w białym kolorze.

Aby dopasowanie wszystkich elementów do siebie było prostsze, warto zamówić projekt elewacji online. Projektant zaproponuje wtedy najlepsze zestawienia kolorystyczne i pomoże także w dobraniu dodatkowych elementów – oświetlenia, wykończenia ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.