lake 1915846 1280

Poznaj jedno z narzędzi, którego celem stosowania jest finansowe wsparcie dla polskich rodzin w wyniku skutków pandemii COVID-19. Mowa oczywiście o Polskim Bonie Turystycznym, za sprawą którego możemy liczyć na dopłatę do wypoczynku. W dodatku jego wykorzystywanie pozwala na pośrednią pomoc osłabionej branży turystycznej. Polski Bon Turystyczny to jednorazowe wsparcie w kwocie 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia. Dodatkowym wsparciem jest świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 złotych dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. 

Jak działa Polski Bon Turystyczny? 

Skorzystanie z bonu turystycznego pozwala na dokonanie płatności między innymi na usługi hotelarskie. Oprócz tego możliwe jest opłacenie przy jego pomocy imprez turystycznych, które są realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie naszego kraju. Polski Bon Turystyczny przyjmuje formę elektronicznego bonu i jest ważny do końca marca 2022 roku. 

Gdzie może zostać wykorzystany bon turystyczny? 

Polski Bon Turystyczny może być wykorzystany między innymi do opłacenia pobytu w gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie lub hotelu. Co więcej, reakcja może przyjąć również formę uczestnictwa osób nieletnich w koloniach, obozach harcerskich, obozach sportowych i tego typu wydarzeniach. Bon turystyczny jest przeznaczony dla rodzin, przynajmniej z jednym dzieckiem i rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bonusy mogą zostać wykorzystywane bez względu na to, jaki poziom dochodu jest utrzymywany. 

Dopłata do ferii zimowych lub wakacji przysługuje prawie 2,4 miliona rodzin. Łącznie ze świadczenia, jakim jest Polski Bon Turystyczny może skorzystać nawet 6 milionów dzieci. 

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? 

Bon Turystyczny pozostaje do wykorzystania w Polsce. Warto zapoznać się z katalogiem bazy turystycznej, gdzie sprawdzimy, w których miejscach możliwe jest skorzystanie z tego bonusu. Wniosek o przyznanie Polskiego Bonu Turystycznego należy złożyć po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Możesz to zrobić między innymi za sprawą wykorzystania bankowości internetowej lub Profilu Zaufanego. Wówczas bon zostanie aktywowany i będzie można okazać go w trakcie rezerwacji lub zakwaterowania w wybranym miejscu turystycznym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.