Kryptowaluty: jak zarabiać, czy to realne bez inwestycji

Kryptowaluty: jak zarabiać, czy to realne bez inwestycji

Kryptowaluta może być nie tylko kupiona za pieniądze fiat, ale również pozyskana za darmo. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • Żurawie – serwisy, które wypłacają monety za wykonanie elementarnych czynności (rozszyfrowanie captcha, obejrzenie reklamy, odwiedzenie strony internetowej). Jest to najprostszy sposób na zarabianie kryptowalut bez inwestycji, ale zysk jest najniższy (standardowe warunki – 0,001$ za 5 minut);
  • zrzuty to małe nagrody od różnych kryptoserwisów. Aby je uzyskać użytkownicy mogą być oferowane do repost, zarejestrować się na stronie internetowej i tak dalej. Zazwyczaj można w ten sposób zarabiać kryptowaluty bez inwestowania, ale czasami warunkiem otrzymania zrzutów jest posiadanie konta w danej monecie lub minimalnej kwoty na nim;
  • bounty – programy bonusowe dostępne na niektórych giełdach kryptowalutowych. Różnią się one od zrzutów wyższą rentownością i ciekawymi zadaniami (autorski post na portalach społecznościowych, recenzja wideo itp.) Programy Bounty mają na celu nie tylko zwiększenie lojalności użytkowników (jak zrzuty), ale także rozwój społeczności. Na przykład, zgodnie z warunkami programu bounty od DeFi-platformy Profit Maximaizer, użytkownicy mogą otrzymać tokeny BDV i BAKS. Voting tokens uprawniają użytkowników do udziału w decyzjach mających na celu poprawę jakości usług, a BAKS jest przykładem niedrogiej i wygodnej w użyciu stabilnej monety.

Wolne od ryzyka sposoby zarabiania na kryptowalutach przy minimalnych inwestycjach

Ze względu na dość małe zyski, bezinwestycyjne sposoby zarabiania monet są odpowiednie tylko dla osób rozpoczynających działalność w branży kryptowalutowej. Kiedy masz już swoje pierwsze cyfrowe aktywa na koncie, o wiele bardziej opłaca się je zainwestować. I tu najlepiej przyjrzeć się najbardziej niezawodnym sposobom, bez ryzyka utraty kapitału:

  • Staking – opcja pasywnego zarabiania, w której użytkownicy otrzymują niewielki procent od środków postawionych na stronie. Stacking jest dostępny tylko dla monet działających na algorytmie PoS, co oznacza, że nie możesz zarabiać na popularnych kryptowalutach, takich jak Bitcoin, Ethereum i Tether;
  • Depozyt – wiele platform kryptowalutowych, takich jak Profit Maximaize, oferuje lukratywne warunki deponowania cyfrowych pieniędzy z oprocentowaniem. Roczne stawki zależą od monety depozytu: Bitcoin – 5,7%, Ethereum – 5,45%, Binance Coin – 10,37%, Tether – 15%, BAKS – 20%.

Obie metody są podobne do lokat bankowych – aktywa generują dochód bez żadnych dodatkowych działań ze strony użytkownika. Jednak w przypadku stosowania stakingu, monety zostają zablokowane w portfelu na pewien okres czasu, co oznacza, że nie można ich w tym czasie sprzedać. Dodatkowo, ten sposób zarabiania zależy od trendów rynkowych: jeśli kurs waluty rośnie, zysk użytkownika wzrasta i odwrotnie, jeśli cena monety spada, dochód maleje. A biorąc pod uwagę niemożność szybkiego wycofania środków, posiadacz kryptowalut nie jest w stanie szybko reagować na zmiany sytuacji rynkowej.

Na tym tle kryptowaluta wygląda korzystniej, ponieważ można ją otworzyć w większości popularnych i niezawodnych monet. Jednocześnie, funkcjonalność DeFi w Profit Maximaize pozwala na wycofanie, uzupełnienie lub zamknięcie depozytu w dowolnym momencie, np. gdy kryptowaluta zacznie tracić na wartości. Innymi słowy, użytkownik może skutecznie i szybko zarządzać swoimi finansami w zależności od sytuacji na rynku kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.