jak założyć bloga

Wiele osób może pochwalić się ogromną wiedzą w danej dziedzinie oraz unikatowymi umiejętnościami. Osoby te często słyszą, że posiadają potencjał zasługujący na to, aby go wykorzystać. Czym innym jest jednak świadomość tego, że potrafi się coś wyjątkowego, czym innym zaś – odwaga, aby przedstawić to światu. Podbijanie go to zadanie, które warto realizować etapami. Jednym z pierwszych niech będzie więc założenie bloga.

Blog i jego zalety
Najważniejszą zaletą przemawiającą do osób myślącym o tym, jak założyć bloga, jest prostota tego rozwiązania. Postawienie strony nie wymaga dziś ani wiedzy technicznej, ani umiejętności informatycznych. Przydać może się jedynie podstawowa wiedza na temat pozycjonowania, tą jednak można zdobyć bez konieczności kończenia specjalistycznych kursów, nawet w kilkadziesiąt minut.
Plusem prowadzenia własnej strony jest także możliwość czerpania z tego zysków finansowych. Zarabianie na blogu nie jest wcale przywilejem najlepszych. Każdy, kto jest w stanie zaproponować unikatowe treści, może liczyć na zainteresowanie reklamodawców. Odpowiedź na pytanie o to, jak zarabiać na blogu, jest zresztą znacznie bardziej rozbudowana. Jeśli nie ma się pewności, że konkretna tematyka spodoba się czytelnikom, zawsze można promować rozwiązania polecane przez innych. Taka promocja nie jest przecież darmowa.

Sposoby monetyzacji bloga

Jeśli wiemy już, jak założyć bloga, stworzyliśmy jego koncepcję graficzną i znaleźliśmy trochę czasu na jego prowadzenie, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, jak na nim zarabiać. Okazuje się, że skutecznych pomysłów na zarabianie na blogu jest znacznie więcej niż początkowo mogłoby się nam wydawać.

– Programy partnerskie pozwalają nam promować produkty lub usługi należące do innych firm. Osoba promująca otrzymuje w zamian prowizje od każdej sprzedaży. 

– Wyświetlanie reklam w treściach pozwala na generowanie dodatkowego dochodu od każdego kliknięcia w baner na blogu. Jest też możliwość zarabiania poprzez wyświetlanie reklam.

– Produkty cyfrowe pozwalają sprzedawać ebooka lub szkolenia, w których można podzielić się swoją wiedzą z innymi. 
Blog – rady na start
O czym pamiętać zakładając bloga? Jeśli chcemy, aby w przyszłości stał się dla nas źródłem dodatkowego dochodu, nie zrażajmy się. Początki bywają trudne, a systematyczność, tak ważną przy zarabianiu na blogu, trzeba najpierw sobie wypracować. Warto jednak podjąć pewien wysiłek, bo przyszłe zyski są nam w stanie go zrekompensować. 

Zajrzyj na bloga Cyfrowy Bloger – w którym dowiesz się jak krok po kroku założyć bloga i zacząć zarabiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.