porady prawne przez telefon

Poradę prawną można aktualnie otrzymać także podczas rozmowy telefonicznej. Jak wygląda taka usługa? Z jakimi kosztami jest ona związana?

Teleporady prawne – kiedy warto?

Nie każdy ma możliwość udania się do kancelarii prawnej osobiście. Gdy trzeba skonsultować wzór umów, uzyskać informacje dotyczące postępowania rozwodowego czy dowiedzieć się, jak odzyskać dług, prawnik przez telefon może dokładnie wyjaśnić wszystkie kwestie.

Ze względu na swoją formę porady prawne przez telefon to doskonała opcja dla osób, którym zależy na oszczędności czasu oraz większej wygodzie. Sprawdzi się także wtedy, gdy w okolicy nie ma żadnej kancelarii prawnej, a udanie się do niej byłoby związane z dużymi niedogodnościami.

Jak uzyskać porady prawne przez telefon?

Aby otrzymać porady prawne za pomocą telefonu, wystarczy tylko parę kroków:

  1. Wybierz kancelarię prawną – pierwszym krokiem będzie znalezienie kancelarii prawnej, która świadczy usługi teleporad.
  2. Wybierz prawnika i termin konsultacji prawnej – weź pod uwagę charakter sprawy, na przykład możesz dobrać specjalistę w dziedzinie prawa rodzinnego czy gospodarczego. Gdy chcesz dodać do pytania załączniki, wtedy możesz je dołączyć, na przykład może być to gotowa umowa, pozew.
  3. Dokonaj płatności online – za konsultację trzeba zapłacić z góry.
  4. Połącz się z prawnikiem – w uzgodnionym terminie prawnik kontaktuje się z klientem, aby udzielić mu porady prawnej.

Koszty związane z uzyskaniem porady prawnej za pośrednictwem telefonu to wydatek wynoszący około 200 złotych, czyli podobny jest do ceny konsultacji stacjonarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.