drukarka mobilna

Jeśli często pracujesz zdalnie lub dużo podróżujesz, a mimo to potrzebujesz drukować dokumenty, to odpowiednim narzędziem na co dzień dla Ciebie będzie drukarka mobilna. Drukarka przenośna to komfort użytkowania i możliwości pracy w różnych miejscach bez utraty jakości. Jaką mobilną drukarkę wybrać?

Jaką drukarkę mobilną wybrać?

Drukarki przenośne nie są jeszcze tak popularne, jak ich stacjonarne odpowiedniki, ale ich oferta jest już teraz dostosowana do różnych potrzeb. Dla osób poszukujących niedrogiego modelu drukarki odpowiednia będzie opcja atramentowa. Mobilna drukarka atramentowa posiada specjalną głowicę wewnątrz. Wyróżnia się niską ceną, ale jakość wydruku jest przeciętna.

Kolejnym rodzajem drukarek przenośnych jest urządzenie termiczne. Nie ma w nim tuszu, taśmy barwiącej ani tonera. Technologia opiera się na przenoszeniu barwnika na papier termiczny za sprawą wysokiej temperatury. Drukarka mobilna termiczna jest sposobem na uzyskanie wysokiej jakości wydruku.

Technologiczną hybrydą drukarek jest urządzenie termiczno-atramentowe. Oznacza to, że jakość wydruku jest wyższa niż w przypadku drukarki atramentowej, a oba modele są połączone. Ostatnim rodzajem drukarek przenośnych jest urządzenie laserowe. Podobnie jak stacjonarne odpowiedniki są one wyposażone w toner. Jakoś wydruku jest wysoka, a zużycie materiałów eksploatacyjnych nieduża. Tego typu drukarki są jednak kosztowniejsze niż inne modele.

Rodzaj urządzeń ze względu na format

Drukarka przenośna nie zawsze jest bardzo małym urządzeniem. Oczywiście bez problemu można ją transportować, ale należy pamiętać, że zazwyczaj musi się w nim zmieścić kartka papieru. Maksymalny format papieru w drukarce przenośnej to A4, ale są też inne rodzaje urządzeń dostosowane do specyficznych potrzeb nabywców.

Wśród sprzętów tego typu można wyróżnić na przykład drukarkę do etykiet. To najmniejszy sprzęt drukujący wykorzystywany głównie w handlu. Posiada niewielką klawiaturę oraz ekran i za jej pomocą można przygotować etykiety. Może drukować etykiety w kolorze lub odcieniach szarości.

Kolejnym rodzajem jest drukarka fotograficzna. Za jej pomocą możesz wydrukować zdjęcia. Zwykle podłącza się do niej kabel, ale w przypadku droższych urządzeń jest możliwe drukowanie za pomocą sieci wifi lub bluetooth. Drukarka fotograficzna nie jest zbyt często wybierana ze względu na swój specjalistyczny charakter. Koszt wydruku jednego zdjęcia jest również wysoki, ale w przypadku fotografów, to popularne i wygodne rozwiązanie.

Ostatnim rodzajem drukarek przenośnych rozróżnianych ze względu na rozmiary jest drukarka A4. Pozwala ona w szybki sposób drukować dokumenty. Od stacjonarnych odpowiedników odróżnia je lżejsza obudowa. Może być mniej trwała, niż przy tradycyjnych drukarkach, ale pozwala na łatwiejsze przenoszenie sprzętu.

Szukasz drukarki mobilnej i chcesz mieć pewność, że decyzja, którą podejmiesz, jest odpowiednia? Odwiedź stronę https://tonatuszu.pl/ i znajdź model drukarki dopasowany do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.