VIN samochodu

Kupno używanego samochodu dla wielu osób może być nie lada wyzwaniem. O ile miłośnicy motoryzacji raczej nie powinni mieć z tym problemu, tak dla laików może być to bardzo trudne. Zakup auta wiąże się z licznymi formalnościami i wizytą w urzędzie, lecz zanim do tego dojdzie, należy upewnić się co do stanu technicznego samego pojazdu. Decyzja o zakupie samochodu musi być bardzo dobrze przemyślana. Pod uwagę należy wziąć wiele istotnych kwestii, takich jak m.in. cena, stan techniczny, awaryjność, wypadkowość i historia pojazdu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu z rynku wtórnego?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na zakup samochodu z rynku wtórnego. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej opłacalne niż zakup nowego pojazdu prosto z salonu. Co więcej, obecnie kierowcy zmieniają auta już po kilku latach, dlatego opcja nabycia używanej maszyny wydaje się o wiele bardziej rozsądna i atrakcyjna. Niestety taka alternatywa ma również swoje wady, o których w szczególności mogą przekonać się osoby, które nie znają się na motoryzacji. Rynek wtórny samochodów przepełniony jest nieuczciwymi sprzedawcami, którzy zatajają informacje o usterkach, awariach, wypadkach, a nawet kradzieży. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie kilku istotnych rzeczy przed podjęciem decyzji o zakupie danego egzemplarza. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na samochód z importu. 

Przed podpisaniem umowy, warto wybrać się do zaufanego mechanika, który dokona oględzin i oceni faktyczny stan samochodu. To, na co powinien on zwrócić uwagę, to przede wszystkim lakier i stan nadwozia, stan kierownicy, przebieg, sprawność poszczególnych podzespołów, stan elementów eksploatacyjnych i elektronikę. Niezbędna może okazać się również jazda próbna. W dobie Internetu bardzo przydatna może okazać się znajomość numeru VIN, dzięki któremu w łatwy sposób sprawdzimy historię pojazdu. 

Co to jest numer VIN?

Zastanawiasz się, co to jest numer VIN? Jest to nic innego, jak unikalny numer identyfikacyjny pojazdu, który skrywa w sobie wiele cennych informacji, z punktu widzenia przyszłego właściciela. Jest on nadawany przez producenta i zawsze składa się z 17 znaków. Znając numer VIN swojego samochodu, z łatwością sprawdzisz jego historię lub dobierzesz odpowiednie części i akcesoria. Co można dowiedzieć się na jego podstawie? Numer VIN składa się z trzech sekcji. Są to:

 • WMI (ang. World Manufacturer Identifier) – międzynarodowy kod producenta, składający się z trzech znaków, oznaczających rejon geograficzny producenta oraz kraj.
 • VDS (ang. Vehicle Descriptor Section) – ciąg sześciu znaków, skrywających informację o konstrukcji i rodzaju nadwozia pojazdu.
 • VIS (ang. Vehicle Identifier Section – numer własny danego egzemplarza, składający się z ośmiu znaków. Zawiera informacje o wyposażeniu, silniku i rodzaju napędu. 

Sprawdzenie historii pojazdu po VIN – nic się przed Tobą nie ukryje

Sprawdzenie historii pojazdu po VIN to sposób na dotarcie do szczegółowych informacji, dotyczących samochodu, którym jesteś zainteresowany. Dzięki temu zaoszczędzisz swój cenny czas, wykluczając oferty niespełniające Twoich oczekiwań. Jeśli zależy Ci na niskim przebiegu czy bezwypadkowości, wystarczy, że pobierzesz raport i sprawdzisz, czy samochód spełnia Twoje wymagania. Sprawdzenie historii pojazdu po VIN to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci skupić się tylko na ofertach od rzetelnych i uczciwych sprzedawców. 

Nie wiesz jak sprawdzić samochód po VIN? Wbrew pozorom to bardzo proste. Wystarczy, że odwiedzisz stronę autobaza.pl i wpiszesz numer identyfikacyjny samochodu. Do pobrania będziesz miał gotowy raport, z którego dowiesz się wszystkiego, co Cię interesuje. Jesteśmy firmą, która na rynku działa już od 20 lat. Nasze raporty są pełne, a przede wszystkim wiarygodne. Z naszą pomocą, bez problemu kupisz samochód z rynku wtórnego, a także sporządzisz wycenę auta.

Co zawiera raport Autobaza?

Wygenerowany raport Autobaza to cenne źródło informacji o samochodzie. To, co w nim znajdziesz, to m.in.:

 • dane techniczne pojazdu,
 • rzeczywisty przebieg,
 • historia incydentów,
 • to, czy pojazd jest poszukiwany,
 • usterki fabryczne,
 • dane producenta,
 • historia internetowa,
 • opcje wyposażenia,
 • galerię zdjęć pojazdu.

Na stronie autobaza.pl bez problemu wygenerujesz raport również dla samochodów sprowadzanych z importu. Autobaza posiada historię dla aut z Niemiec, Francji, Holandii, Belgii i USA.

W przypadku raportu dla pojazdu sprowadzonego z USA będzie on zawierał informacje, pobrane z National Motor Vehicle Title Information System. W raportach tych można znaleźć dane stanowych agencji uczestniczących w procesie rejestracji pojazdu, złomowisk i punktów odzyskiwania części z uszkodzonych pojazdów, zgłaszane przez firmy ubezpieczeniowe, odczyty z licznika z datami zdarzeń, w których pojazd uczestniczył, status pojazdu typu: sprzedany, powypadkowy, zezłomowany, odzyskany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.