man wearing mud mask

Zastanawiasz się nad tym, jakie korzyści możesz uzyskać z profesjonalnie wykonywanych peelingów skóry twarzy? W takiej sytuacji warto zapoznać się z naszym dzisiejszym artykułem. Przeanalizowaliśmy tematykę stosowania tej formy zabiegów i znaleźliśmy odpowiedź. Sprawdź teraz usługi, jakie świadczy dermatolog Bemowo!

Profesjonalny peeling może zapewnić promienną i młodzieńczo wyglądającą skórę. Najlepsze jest to, że wszystkie korzyści płynące z profesjonalnego peelingu są dostępne również w domu. Niemniej jednak coraz częściej korzystamy z możliwości wykonywania tych zabiegów u ekspertów takich jak peeling medyczny. 

Kiedy warto stosować peeling? 

Peeling to starożytna praktyka medyczna, od dawna stosowana w leczeniu problemów skórnych. Jest nadal stosowany w dzisiejszych czasach do leczenia typowych problemów skórnych, takich jak trądzik, wysypki i zaskórniki. Usługa to naturalny sposób na złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry. Pozwala na usunięcie martwego naskórka.

Peelingi medyczne – dermatolog Bemowo

Peeling skóry twarzy to zabieg kosmetyczny, który usuwa wierzchnią warstwę skóry, aby odsłonić gładszą, bardziej miękką i bardziej promienną powierzchnię. Podczas wykonywania zabiegów, wykorzystuje się substancje czynne takie jak między innymi: 

– kwas migdałowy 

– kwas glikolowy 

– kwas pirogronowy

– kwas salicylowy 

– kwas mlekowy 

– kwas trójchlorooctowy, 

– kwas azelainowy, 

– retinol i witaminę C. 

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartych na stronie dermatolog bemowo. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *