sprouts 763457 1920

Mikrolistki są to najczęściej jadalne rośliny w postaci warzyw, ziół bądź kwiatów. Znaczna część osób myli pojęcie mikrolistków z kiełkami. Jednak znaczącą różnicą między nimi, jest fakt, że rosną one w ziemi. Uprawa mikrolistków jest bardzo prosta i każdy może podjąć się tego na własną rękę w domu. Uprawę mikrolistków możemy prowadzić przez okres całego roku. Są one bardzo szybkie w uprawie i już po kilkunastu dniach gotowe do zbioru. Ze względu na to istnieje małe prawdopodobieństwo, że mikroliście zdążą wyschnąć. Kolejną zaletą mikrolistków jest brak potrzeby ich nawożenia, przycinania czy przesadzania, jak w przypadku innych roślin. W mikrolistkach chodzi o pierwsze liście. 

Mikroliście a kiełki

Wiele osób nurtuje pytanie co jest lepsze oraz bardziej opłacalne w zestawieniu mikrolistki a kiełki. Prawda jest taka, że oba mają bardzo dużo zalet, a wybór zależy od indywidualnych upodobań. Faktem jest jednak, że gatunków sprawdzających się na mikroliście jest znacznie więcej niż tych przeznaczonych na kiełki, z uwagi na bardziej naturalne warunki panujące pod ziemią. Zatem rośliny typu: burak czy słonecznik nadają się idealnie do postaci mikrolistków, a oprócz nich wszelkie rośliny, których liście są jadalne. 

Uprawa mikrolistków

Aby zacząć hodowle mikrolistków nie potrzebujesz ogrodu, ani nawet balkonu. Świetnym miejscem do rozpoczęcia uprawy nasion mikrolistków jest sam parapet. Jedyne co należy zrobić to wysypać nasiona i codziennie je podlewać. Dzięki temu w ciągu dwóch tygodni uzyskasz swoje docelowe plony. Aby rośliny prawidłowo rosły potrzebne im są zaledwie trzy warunki. Pierwszym z nich jest utrzymanie stale wilgotnego podłoża, czyli spryskiwanie nasion mikroliści regularnie. Poza tym należy utrzymywać temperaturę pokojową w miejscu ich uprawy. Ostatnim warunkiem jest podłoże, które musi być sterylne oraz o lekkiej strukturze magazynującej wodę. Jeżeli natomiast dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą mikrolistków zakup małe nasiona, aby wprawić się w ich hodowlę oraz dowiedzieć się na czym dokładnie to polega, tak aby następnym razem bez problemu wyhodować swoje własne plony mikrolistków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.