wybielacze

Jeśli nie próbowałeś jeszcze nowoczesnych, innowacyjnych odplamiaczy, to najwyższy czas przekonać się do tych produktów. Wybielacze Ludwik to cała seria świetnych środków wspomagających pranie, a znajdziesz wśród nich klasyczne odplamiacze w proszku do białych tkanin, czy też odplamiacze w żelu. Może denerwują Cię plamy na dziecięcych ubraniach lub stołowych obrusach? Odplamiacz do tkanin kolorowych rozwiąże Twój problem! Jak prawidłowo korzystać z takich preparatów?

Odplamiacz w proszku, płynie, a może chusteczki wybielające?

Co zrobić, gdy nagle zaplamił się świąteczny, biały obrus lub w czasie obiadu tłuszcz skapnął na Twoją ulubioną bluzkę? Jest na to sposób! Bez względu na kolor możesz użyć odplamiacza do białych lub wielobarwnych tkanin. Duży wybór produktów do wywabiania plam znajdziesz wśród środków Ludwik.

Jeśli boisz się, że wsypiesz do pralki za dużo odplamiacza, możesz wybrać bardzo praktyczne chusteczki wybielające do białych tkanin. Przywracają one biel pranym tkaninom. Zapobiegają pożółknięciom i szarzeniom. Wspomagają także usuwanie plam, nie powodują przebarwień Warto takie chusteczki wrzucać do każdego prania, a dzięki temu białe rzeczy pozostaną czyste– koszule i obrusy będą wyglądały jak nowe. 

Jak usunąć plamy z ubrań kolorowych?

W przypadku białych tkanin sprawa wydaję się prosta – wystarczy dodać do pralki odplamiacz w proszku, chusteczkę wybielającą lub specjalny żel. Jeśli jednak pierzesz kolorowe ubrania, zawsze pojawia się pytanie, czy użyty środek dopierze brud.

Odplamiacz do kolorowych tkanin Ludwik nie zawiera chloru, wiec spokojnie możesz go dodać do prania. Jednak pamiętaj, że len i wełna to wyjątkowo delikatne materiały wymagające odmiennego traktowania. Wszystkie inne materiały możesz prać z użyciem odplamiacza do koloru.

Postępowanie w przypadku plam – to warto zapamiętać

Odplamiacze Ludwik nadają się do ubrań kolorowych i białych. Z kilkoma drobnymi wyjątkami możesz je stosować w codziennym praniu. Jeśli masz plamy na bawełnie, poliestrze, jeansie, to odplamiacze Ludwik na pewno pomogą. Oto kilka cennych wskazówek, przydatnych przy wywabianiu tkanin:

  • dobierz środek do koloru tkaniny: biały odplamiacz do białego, a kolorowy do koloru,
  • odplamiacze Ludwik nie niszczą tkanin i nie odbarwiają, dlatego możesz dzięki nim prać wszystkie kolorowe materiały w jednym cyklu,
  • len i wełna wymagają odrębnego traktowania, nie mieszaj tych tkanin z innymi,
  • odplamiacz możesz dodać do prania w pralce lub zaprać plamę ręcznie np. w misce,
  • jeśli masz pojedynczą plamę, staraj się zaprać ją od razu – nie czekaj, aż zaschnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.