bezpieczeństwo w domu

Bardzo dużo można usłyszeć o wypadkach spowodowanych wadliwą instalacją gazową, które kończą się wybuchami, pożarami, a w najgorszych sytuacją nawet śmiercią mieszkańców. Zawsze wydaje się, że problem nas nie dotyczy, aż do momentu, kiedy dochodzi do tragicznego zdarzenia. Niestety czasami jest już za późno na podjęcie działań zapobiegawczych, a wystarczyłoby zamontować proste urządzenie, które pozwoliłoby uniknąć tragedii.

Czujnik czadu i gazu – strażnik domowego spokoju

Jeżeli posiadasz w domu kuchenkę gazową, bojler ogrzewający wodę lub kominek, warto pomyśleć o zamontowaniu prostego urządzenia, jakim jest czujnik tlenku węgla i gazu, który może ocalić Twoje życie. Czad, nazwany inaczej cichym zabójcą, jest bezwonny, dlatego bardzo trudno wykryć w powietrzu jego obecność. Najczęściej dawka trucizny, która dostała się do płuc, okazuje się śmiertelna. Tymczasem montaż prostego sprzętu, które w ułamku sekundy wyczuwa szkodliwe substancje w otoczeniu i sygnalizuje to głośnym dźwiękiem i intensywnym światłem, mógłby zapobiec nieszczęściu.

Stylowe akcesoria, które ratują życie

Montując czujnik czadu i gazu w mieszkaniu, nie trzeba się martwić, że zniszczy on jego modny wystrój. Nowoczesne urządzenia są niewielkie i dyskretnie wtapiają się w aranżację domowej przestrzeni. Czasami trudno je dostrzec na suficie lub ścianie. Niektóre modele wyglądają, jak dyskretna i stylowa dekoracja półki. Dodatkowo wyposażone są czujnik wilgoci, temperatury oraz pyłów smogowych, co dodatkowo zwiększa ich użyteczność.  

Ochrona przed niechcianym gościem

Aby czuć się w domu komfortowo i spokojnie, warto pomyśleć również o odpowiednim zabezpieczeniu wejścia. Wiadomo, że skuteczny zamek to podstawa, ale oprócz niego dobrze jest wiedzieć, kto znajduje się po drugiej stronie, na zewnątrz. Wizjery elektroniczne do drzwi to precyzyjne urządzenia, które składają się z kamery i monitora, pozwalające rejestrować i zapisywać obraz. Dzięki temu wiadomo, kto próbował odwiedzić Nasze mieszkanie. Ma to szczególne znaczenie głównie wśród osób starszych i małych dzieci, których bezradność i łatwowierność jest często wykorzystywana przez oszustów.

Bezpieczeństwo jest bezcenne 

Czasami zwlekamy z decyzją o kupnie czujników czadu i gazu lub wizjerów elektronicznych do drzwi. Niestety nigdy nie wiemy, kiedy przydarzy się coś złego. Ponoć licho nigdy nie śpi.  Dlatego nie warto długo się wahać, bo spokój jest  najważniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.