botoks i kwas hialuronowy

Starzenie się skóry to naturalny proces, ale nie musisz tego akceptować. Możesz odżywiać swoją skórę, pobudzać do produkcji kolagen oraz elastynę. Stosując konkretne zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu oraz kwasu hialuronowego możesz odmłodzić się nawet o kilka lat.

Czym jest botox?

Botoks to toksyna botulinowa, czyli najstarszy preparat wykorzystywany w kosmetologii do poprawy napięcia skóry i wygładzania zmarszczek. Preparat jest bardzo dobrze przebadany, dlatego bezpieczny w stosowaniu. Istotne jest jednak, aby botox był podawany wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej z odpowiednim doświadczeniem. Tylko wtedy nie zaszkodzi, a faktycznie pomoże.

Terapia przeprowadzona z udziałem botoksu może zniwelować kurze łapki, zmarszczki w okolicach brwi oraz czoła, a także zredukować królicze zmarszczki występujące w okolicach nosa. Dzięki botoksowi można pozbyć się wszystkich niechcianych zmarszczek, wygładzić skórę, ale bez efektu maski, jeżeli tylko zabieg zostanie przeprowadzony przez profesjonalnego lekarza medycyny estetycznej.

Botox wykorzystywany jest także do niwelowania problemu, jakim jest nadpotliwość. Preparat podawany jest w miejsca, w których pot jest wyjątkowo uciążliwy, czyli pod pachy, na stopy czy dłonie. Jest także w stanie wyprostować nos w nieinwazyjny sposób. Botoks wykazuje się bardzo dużą skutecznością w leczeniu migren, a także stosowany jest w celu wyeliminowania zgrzytania zębami.

Podskórne podanie botoksu powoduje, że działa on od razu, a efekty np. wygładzenia zmarszczek utrzymują się do 8 miesięcy. Trzeba pamiętać, że dla ich utrzymania, zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej trzeba powtarzać.

Jak klinika medycyny estetycznej w Warszawie wykorzystuje kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w skórze. Dba o prawidłowe nawilżenie oraz sprężystość. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest jako środek zapobiegawczy starzeniu się. Bezpiecznie wypełnia zmarszczki, uzupełnia ubytki skóry, a także modeluje twarz. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego poprawia się jakość i kondycja skóry.

Podając pod skórę kwas hialuronowy wzmaga się produkcja nowych włókien kolagenowych, a to prowadzi do cudownego efektu odmłodzenia. Skóra odzyskuje prawidłową gęstość, jest sprężysta i elastyczna. 

Klinika medycyny estetycznej stosuje dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Pierwszy to nieusieciowany, który wyróżnia się niską masą cząsteczkową, co pozwala na jego wykorzystanie przy zabiegach odmładzających i nawilżających. Efekty utrzymują się do 6 miesięcy po wykonaniu 3 serii. Dostępny jest także kwas usieciowiony, który ma większą masę cząsteczkową. Wykorzystując go, można cieszyć się z efektów nawet do 12 miesięcy.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, tak samo jak botox należy powtarzać regularnie, dla potrzymania zadowalających efektów np. z odmłodzenia skóry.

Sprawdź więcej tekstów z zakładce zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.