behawiorysta Gdańsk

Pewnego dnia jedziemy do schroniska, aby wybrać nowego przyjaciela pod swój dach. Możemy też znaleźć psa w ogłoszeniach na stronach internetowych, którego również chcemy przygarnąć i zaadoptować. Zająć się nim, nauczyć pewnych rzeczy. Kiedy jednak nie zawsze się to udaje, ponieważ pies jest nieposłuszny – i to każdy czworonożny przyjaciel: młody, stary, schorowany, agresywny, zdrowy, rasowy i kundelek, warto udać się do psiego Behawiorysty w Gdańsku w celu uzyskania pomocy w prawidłowym wychowywaniu psa.

Kim jest i czym zajmuje się psi behawiorysta? 

Behawiorysta to inaczej psi terapeuta, który stara się zrozumieć zachowanie psa. Wytłumaczy pewnie złe nawyki oraz pomoże stworzyć nowy początek lepszej współpracy pomiędzy psem a Jego właścicielem. Można mu przypisać rolę psiego nauczyciela, którego interwencja może być niezbędna do prawidłowego funkcjonowania razem z psem. Nie jest on porównywalny do lekarza weterynarii, ponieważ weterynarz leczy naszego pupila, a behawiorysta rozwiązuje problemy natury emocjonalnej i zachowania. Działa na styku wielu dziedzin m.in. psychologii zwierzęcej.  

W oparciu o pierwsze spotkanie, czyli – konsultacje, Behawiorysta Gdańsk jest w stanie określić problem i czynności, które można podjąć, aby dane problemy nie występowały. Takie spotkanie powinno się odbyć w naturalnym środowisku psa, w którym wychowuje się na co dzień  wśród wszystkich domowników. Sprzyja to lepszej diagnozie oraz łatwiejszemu wytłumaczeniu wszystkim na czym polega problem.

Psi behawiorysta w swojej ofercie posiada również opiekę nad psem. Przydaje się to w momencie okresu wakacyjnego, kiedy nie mamy z kim zostawić swojego pupila. Jeżeli człowiek wszędzie czuje się dobrze, ale w domu najlepiej – dotyczy to również naszego psa.  W takim przypadku ustala się pory karmienia, spacerów czy ewentualnych zastrzyków, podawania leków. Po powrocie z wycieczki behawiorysta podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Kolejnym, jednym z ważniejszych zadań psiego behawiorysty jest pomoc w adopcji psa ze schroniska. Psy do schroniska trafiają w większości po przejściach, więc bardzo ważne jest, aby cały proces terapii po zaadoptowaniu psa został dobrze zaplanowany, a czas dobrze zagospodarowany. Psi zoolog pomoże Ci przy wyborze psa, aby wasze charaktery były jak najbliższe, a zachowania psa jak i opiekuna zgodne z temperamentem i stylem życia. Przekaże Ci wiedzę, która pomoże zminimalizować stres u naszego nowego czworonożnego przyjaciela. Jest to podstawowa, ale i niezbędna wiedza przy adopcji psa. Z takim doświadczeniem behawiorysty lepiej rozpocząć wspólną przygodę, ponieważ nikomu nie będzie łatwo przy oddaniu psa z powrotem, ani właścicielowi – ponieważ nie poradził sobie z zachowaniem psa, ani psu – ponieważ znów będzie musiał wrócić  do klatki czy łańcucha.

Każdy czworonożny przyjaciel zasługuje na miłość, ponieważ pies wszystkie uczucia zwróci w nadmiarze. Jest wierny, lojalny i posłuszny właścicielowi, ale najpierw musi znaleźć prawidłową drogę wraz z opiekunem. Warto jest pomagać naszym najbliższym, nawet jeżeli mają sierść zamiast włosów i machający ze szczęścia ogon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.