noc andrzejkowa spędzona w SPA

Co roku jest jedna noc, która fascynuje swoją tajemnicą i wydaje się bardziej magiczna niż inne. Andrzejki to czas przewidywania przyszłości i odkrywania kim jest i kiedy chce być. Wróżby i gry są integralną częścią programu zabawy św. Andrzeja. Dzisiaj wzięliśmy je ze szczyptą soli, ale i tak ulegli aureoli dzisiejszej nocy. Andrzejki to okazja do spotkania i zabawy w przyjaznych kręgach. Zanim powiemy Wam, gdzie odbędzie się wyjątkowe andrzejkowe przyjęcie, cofnijmy się do korzeni i dowiedzmy się, skąd biorą się zwyczaje związane z wróżeniem.

Historia Andrzejek

Naukowcy są podzieleni co do historii Andrzejek. Istnieje kilka teorii. Zwrócono uwagę, że festiwal powstał w Grecji za sprawą św. Andrzej-Andros to po grecku mąż, mężczyzna. Inni łączyli tę tradycję ze starożytnym germańskim kultem boga Freyera. Z drugiej strony chrześcijanie zwracają się do Ducha Świętego. Małżeństwo Andrzeja było szczęśliwe i długie. Rytuał św. Andrzeja znany jest od XII wieku, ale istnieją dowody na to, że tradycja jest jeszcze starsza. Wcześniej wierzono, że w ten magiczny dzień otworzą się drzwi do przyszłości i ujawnią tajemnice miłości. w św. Chłopcy powiedzieli Andrzejowi u Katarzyny kilka dni temu. Nie świętowali jednak tego dnia z entuzjazmem, o czym zapomniano około XIX wieku. Teraz ludzie są coraz mniej przesądni, nie wierzą w przesądy. Lekceważą starożytny folklor. Dziś wróżby św. Andrzeja są postrzegane bardziej jako forma rozrywki i rozrywki niż wyrocznia. Zmienił się też zwyczaj celebrowania festiwalu osobno. Teraz chłopcy i dziewczęta bawią się razem.

Wróżby Andrzejkowe

Trudno wyobrazić sobie noc andrzejkową bez lania wosku. Do tego będziesz potrzebować miski z wodą i dużego klucza. Stopiony wosk wylewa się na wodę przez oczko klucza. Klucza nie można zastąpić żadnym innym przedmiotem, ponieważ ma magiczne działanie, może zamykać i odblokowywać sekrety. Gdy wosk twardnieje, ludzie patrzą na jego cień na ścianie i wyjaśniają, co to znaczy. Na przykład, jeśli na ścianie pojawi się kształt domu lub jakieś sprzęty gospodarstwa domowego, ważne jest, aby niezamężna kobieta spotkała mężczyznę, który w przyszłości będzie jej mężem, ale jeśli pojawi się w niej serce, to znak że zakocha się w swoim przyszłym mężu od pierwszego wejrzenia. W noc andrzejkową wylewa się nie tylko wosk. Na przykład dobrze znana jest też zabawa butami. Będziesz potrzebował sznurka, który biegnie przez pokój aż do drzwi, najlepiej powinien być skręcony. Wszystkie dziewczyny z drużyny kładą lewy but na linie. Gdy wszystkie buty stoją, ostatni przełącza się na start itd. Dziewczyna, której buty jako pierwsze przekroczą próg, pierwsza wyjdzie za mąż. Oczywiście możliwe jest również wykorzystanie kart do wróżenia, a każda liczba ma inne znaczenie symboliczne, na przykład as karo jest oznaką sukcesu w miłości. W tradycji św. Andrzeja ważne są również sny. Jeśli marzysz o dobrych rzeczach w noc andrzejkową, to znak szczęścia.

Spędź Andrzejki w SPA 

Nie wiesz, jak spędzić to święto? Andrzejki w SPA będą idealną okazją do odpoczynku, prawdziwego relaksu, odprężenia i zadbania o siebie. I nie masz dużo czasu każdego dnia, prawda? Ciesz się szeroką gamą zabiegów i masaży, aby doświadczyć relaksującego komfortu i luksusowych zabiegów na ciało. Wróżka wprowadzi Cię w tajemniczą podróż po magicznym świecie i odkryje przed Tobą karty przyszłości. Zobacz, jaki los cię czeka i zanurz się w tajemnej krainie. Oprócz noclegów w wygodnych, stylowych i wygodnych pokojach, często serwowane są pyszne posiłki, w tym romantyczna kolacja i butelka wybornego wina.

3c9d350c fb7a 453f 80a0 d53db15060b2Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.